برگزاری مراسم بزرگ نیمه شعبان با حضور نماینده ولی فقیه در استان در دادگستری کرمانشاه

1 ارديبهشت ماه 1398 - 0 : 10


برگزاری مراسم بزرگ نیمه شعبان با حضور نماینده ولی فقیه در استان در دادگستری کرمانشاه

همزمان با فرا رسیدن  عید بزرگ نیمه شعبان؛ میلاد قائم آل محمد (ص) مراسم جشنی با حضور و سخنرانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه ، فرماندهان نظامی و انتظامی ، مدیران ادارات و سازمانهای استان و جمع کثیری از قضات و کارمندان دستگاه قضائی استان  در دادگستری کرمانشاه برگزار شد.

حضرت آیت الله علما با تبریک عید بزرگ نیمه شعبان با بیان این که در زمان ظهور امور مربوط به انسان شکل خاصی به خود می گیرد یادآور شد در زمانه ظهور فضا به تدریج عوض می شود و زمینه آماده می شود و این بدان معناست که باید دیدها ، نگاهها و فهم بشری بالا بیاید و قدرت درک افزایش یابد.

ایشان خاطر نشان ساخت آنچه در قرآن بارها با نام محاجه آمده است و خود حضرات معصومین احتجاجاتی داشته اند همه برای این است که بینش بشری رشد کند. و نیز جدال حضرت ابراهیم (ع) با بت پرستان نیز به همین خاطر بوده است. بنابراین یکی از علائم ظهور رشد فهم بشری است .

امام جمعه کرمانشاه ادامه داد در روایات از قرآن تعبیر به امام و رهبر شده است که در کنار ما وجود دارد اما چقدر از این امام حاضر و در دسترس استفاده می شود؟!

ایشان افزود یقینا زمانی که زمینه ظهور توسط خود بشر فراهم شود حضرت خواهند آمد. بنابراین یکی از مهمترین وظایف همه انسانها در هر جا و در هر مقامی که هستند آماده کردن اجتماع و فراهم نمودن زمینه ظهور است. به همین منظور و برای رسیدن به این مقصود در روایاتی تاکید شده است که دین خدا درست ، خوب و عمیق درک شود و حتی تاکید شده است با توجه به مقتضیات زمانی در قرآن تفسیر و بازخوانی جدید صورت بگیرد که البته آنچه در تفاسیر امروزی مشاهده و خوانده می شود با گذشته تفاوت دارد و قابل مقایسه نیست.

آیت هالله علما نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به رویداد انقلاب اسلامی ایران و اشاره به فهم عمیق امام (ره) از دین تصریح کرد آنچه سبب بروز انقلاب اسلامی ایران شد فهم عمیق امام (ره) از دین و اسلام بود که منجر به این اتفاق بزرگ تاریخی شد نه خواندن علومی همچون سیاست و ...

امام جمعه کرمانشاه گفت آنچه از بحث حاصل می شود این نکته اساسی است که نیمه شعبان باید در انسان پیاده شود و افق فکر انسان تغییر کند تا زمینه ظهور بیش از پیش فراهم شود.

در ادامه این مراسم دکتر عدالت خواه رئیس کل دادگستری نیز با تبریک اعیاد شعبانیه و خصوصا عید بزرک نیمه شعبان، همگان را به کار و تلاش بیشتر دعوت کرد و در این رهگذر به تجلیل از 170 نفر از قضات برتر استان اشاره کرد و گفت بعد از بازرسی های بعمل آمده توسط بازرسان قوه قضائیه با توجه به معیارهای موجود تعداد 170 نفر از قضات استان به عنوان قضات برگزیده انتخاب شده اند که از آنها تجلیل می شود.

اجرای مراسم توسط گروه تواشی ، تجلیل از قضات برگزیده استان و... از دیگر رئوس برنامه بزرگداشت نیمه شعبان بود.