معاون دادستان کرمانشاه: طرح پذیرش شکوائیه بصورت الکترونیک را در شهرستانهای استان اجرا می‌کنیم/ تعداد دفاتر پذیرش شکوائیه بصورت الکترونیک در کرمانشاه را افزایش می‌دهیم

8 اسفند ماه 1397 - 0 : 12


معاون دادستان کرمانشاه:

طرح پذیرش شکوائیه بصورت الکترونیک را در شهرستانهای استان اجرا می‌کنیم/

تعداد دفاتر پذیرش شکوائیه بصورت الکترونیک در کرمانشاه را افزایش می‌دهیم

معاون دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه بااشاره به اجرای طرح پذیرش شکوائیه بصورت الکترونیک در شش دفتر خدمات قضایی سطح شهر کرمانشاه، گفت: در تلاشیم تا بزودی این طرح را در شهرستان های استان نیز اجرا کنیم.

به گزارش روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب استان کرمانشاه، علی اشرف کرمی با اشاره اجرای طرح پذیرش شکایات و ثبت اعتراض به قرار نهایی دادسرای عمومی و انقلاب توسط دفاتر خدمات قضایی مستقر در سطح شهر کرمانشاه از ابتدای اسفند، اظهار کرد: به موجب این طرح اشخاص می توانند جهت ارائه شکایت به جای مراجعه مستقیم به دادسرا و ضابطین دستگاه قضایی به دفاتر خدمات قضایی مراجعه و شکایت خود را تقدیم نمایند.

وی باتاکید براینکه این طرح فعلا اختیاری است، افزود:در آینده پذیرش شکواییه ها به تدریج با آماده شدن زیرساخت‌ها صرفاً از طریق دفاتر خدمات قضایی امکان پذیر خواهد بود.

 به گفته این مسئول عناوین اتهامی قابل طرح و پذیرش در دفاتر خدمات قضایی ۸۴۷ عنوان است که لیست آن در دفاتر مذکور قابل دسترس برای مراجعین خواهد بود.

وی تسریع در فرایند تحقیقات مقدماتی، صرفه جویی در وقت و هزینه ها ،قابلیت پذیرش شکایت در سراسر کشور و کاهش مراجعین به دادسرا را از جمله مزایای این طرح اعلام کرد.

معاون دادستان کرمانشاه درخصوص راه اندازی این طرح در شهرستان ها نیز گفت: امکان پذیرش شکوائیه ها در شهرستان‌ها و بخش‌های تابعه نیز در دستور کار است و با فراهم شدن زیرساخت‌ها اجرایی خواهد شد.

 وی یادآورشد: در حال حاضر در شهر کرمانشاه ۶ دفتر خدمات قضایی آماده قبول عرایض تقدیمی شهروندان است و مجوز دو دفتر دیگر نیز آماده شده که تا پایان سال جاری راه اندازی و شروع به کار خواهند کرد.