رییس کل دادگستری استان کرمانشاه: مجازاتهای جایگزین برای صاحبان صنایع در نظر گرفته می شود

18 مهر ماه 1397 - 0 : 10


رییس کل دادگستری کرمانشاه:

مجازاتهای جایگزین برای صاحبان صنایع در نظر گرفته می شود

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: تا جایی که امکان داشته باشد به منظور کمک به حرکت چرخ تولید ، برای صاحبان صنایع که مجرم شناخته می شوند به جای حبس ،مجازاتهای جایگزین در نظر گرفته می شود.

دکترمحمدرضا عدالتخواه در دیدار با صنعتگران استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: مباحث اقتصادی مباحث ویژه ای است که نیازمند واحدهای تخصصی قضائی دارد بنابراین ضرورت دارد یک مجتمع قضائی ویژه ی موضوعات اقتصادی ایجاد شود.

ایشان افزود: اگر صنعتگران و مسئولین مربوط کمک کنند دادگستری آمادگی لازم برای تشکیل مجتمع مذکور را دارد و هدف از تشکیل آن رسیدگی به تمام موضوعات اقتصادی اعم از حقوقی ، کیفری ، تجدید نظر و حتی  ایجاد داوری و شورای حل اختلاف است.

دکتر عدالتخواه با بیان اینکه بسیاری از مشکلاتی که از سوی واحدهای تولیدی مطرح می شود، از اختلاف حساب ناشی می شوند، اظهار داشت: دستگاه قضایی این آمادگی را دارد که در صورت نیاز انجام گفت و گوهای سازشی بین تولیدکنندگان و بانک ها و دیگر طلبکاران را مدیریت و به سرانجام برساند.
رییس کل دادگستری کرمانشاه در رابطه با ممنوع الخروجی صاحبان ‌صنایع گفت: تاکید داریم‌ که تا حد امکان هیچ صنعتگری را در استان ممنوع الخروج نکنیم تا بتوانند تبادلات بین المللی را انجام دهند.که البته این موضوع شامل اخلالگران اقتصادی نخواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه ابزار تولید صنعتگران به هیچ‌ عنوان نباید توقیف شوند، گفت: بخش خصوصی در قراردادهایی که تنظیم می‌کند شرط داوری را تعیین کنند تا در زمان طرح دعوا با کمترین مشکل مواجه شوند.
رئیس کل دادگستری کرمانشاه در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه ستاد اقتصاد مقاومتی در دادگستری استان راه اندازی شده است، گفت: جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی هر ماه تشکیل می شود.