دکتر عدالت خواه: تعویض مناصب اعتباری باید جانمایه روحیه مرگ اندیشی ما باشد

8 شهريور ماه 1397 - 0 : 9


دکتر عدالت خواه: تعویض مناصب اعتباری باید جانمایه روحیه مرگ اندیشی ما باشد

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در آیین تودیع و معارفه مسئولان قضائی شهرستان اسلام آباد غرب و در جمع مسئولان محلی ، قضات و کارمندان این حوزه قضائی گفت: اینکه ما در مقطعی از زمان توفیق خدمتگزاری به خلق خدا را پیدا می کنیم مشابهت خاصی به فرصت حیات دارد که خواه ناخواه باید روزی آن را ترک کنیم و چه عاقل و آینده نگر است کسی که از این فرصت ها در صدد تقویت فراسوی مرزهای زندگی زودگذر دنیا برآید.

ایشان ضمن گرامیداشت عید سعید غدیر در گریزی به شخصیت مولی الموحدین امام علی (ع) ، مشخصات وجودی آن حضرت را از سرمایه های بزرگ و اسوه ای خیر برای استنساخ رفتاری انسان برشمرد و افزود دست بشر غیر معصوم به بلندای رفعت او نمی رسد اما هر کس به فراخور استعداد و میزان توان خود باید خصایص رفتاری ایشان را الگوی عملی خود قرار دهد.

دکتر عدالت خواه در بخش دیگری از سخنان خود قضات و کارمندان مراجع قضائی را به حفظ کرامت مراجعین حتی مجرمین توصیه کرد و گفت باید این مسأله دغدغه همواره همه باشد که به تأسی از فرموده امام راحل عظیم الشان آنگونه فضائی را فراهم کنیم که قوه قضائیه ملجأ راستین ستم دیدگان باشد.

رئیس شورای قضائی استان کرمانشاه وضعیت دستگاه قضائی استان را در محاسبات و بررسی های کشوری مطلوب ارزیابی کرد و افزود هم اکنون در چندین شاخص ارزیابی قوه قضائیه در وضع شایسته ای قرار داریم که در نتیجه عزم جهادی همه قضات و کارمندان دادگستری های استان است و ضمن تشکر معتقدیم که این روند رو به جلو باید با ملاحظه سرعت و دقت عمل با توان و انگیزه مضاعف ادامه داشته باشد.

وی مقامات قضائی استان را موکدا به بهره مندی حداکثری از ظرفیت قانونی مجازات های جایگزین حبس دعوت کرد و یادآور شد تاکنون با اعمال 400 هزار ساعت ، از پیشتازان کشور هستیم.

در این مراسم از زحمات بیژن نجفی و صادق عزیزی رئیس دادگستری و دادستان پیشین شهرستان تقدیر شد و آقایان صادق عزیزی و سید سجاد ملایری به عنوان مسئولان جدید قضائی به ترتیب برای دادگستری و دادسرای عمومی و انقلاب این حوزه معرفی شدند.