دكتر عدالت خواه : محتكران ،ستون پنجم اتاق جنگ اقتصادي دشمن .

30 مرداد ماه 1397 - 0 : 14


دکتر عدالتخواه در آئین تودیع و معارفه روسای پیشین و جدید دادگستری شهرستان گیلانغرب گفت: خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید:وَهُوَ مَعَكُمْ أَیْنَمَا كُنْتُمْ. یعنی نظارت کامل و بلا انقطاع حضرت پروردگار بر همه جوانب اعمال  و رفتار انسان حاكم است.  و نیزامیرالمومنین علی علیه السلام در تبیین اینکه نظارت الهی  شامل بر همه ارکان هستی است می فرماید : مع کل شی‏ء لا بمقارنه و غیر کل شیی‏ء لا بمزایله. و با همه چیز هست ولی نه به این نحو که جفت و قرین چیزی واقع شود و در نتیجه آن چیز نیز قرین و همدوش او باشد ، و مغایر با همه چیز است و عین‏ اشیاء نیست ولی نه به این وجه که از اشیاء جدا باشد و وجود اشیاء مرزی برای ذات او محسوب شود.

ایشان تاکید کرد وقتی که انسان در معرض چنین پایش مستمری از سوی خداوند قرار دارد به همین اندازه باید مراقبت خود را افزایش دهد . در مسئولیت‌های زودگذری که به مثابه فرصت برای خدمت در اختیار انسان قرار می گیرد نیاز به این مراقبه مضاعف می شود.و مزد  این مراقبت در جهت خدمت به خلق خداوند، از سوي خداوند،رضایت الهی و از سوی بندگان خدا هم لسان صدق است.

ایشان با مد نظر قرار دادن کیفیت در مدیریت تاکید کرد :تعامل و استفاده از ظرفیت های دیگر و نیز ذخیره عمومی متنفذین و بزرگان از  هوشمندي های مدیریت است. هنر مدیریت و وظیفه آن نمایش وحدت در عین کثرت است.دکتر عدالت خواه با اشاره به اینکه در یک مجموعه همه اركان و اعضا در حكم  پيكره ي اي واحد  هستند گفت  توجه به این نکته که ما همه در یک کشتی هستیم و تفکر جزیره ای پذیرفته نیست می تواند به انسجام عمل و برنامه ریزی و هدفگذاری یک مدیر براي توفیق ، پیشرفت و تعالی او  کمک کند.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود امروز بحمدالله در دستگاه قضایی استان و همه حوزه های وابسته ي آن برنامه مدون و از پیش تعیین شده وجود دارد و وقتی یک مدیر منصوب می شود با سردرگمی مواجه نیست بلكه  می داند نقطه هدف او کجاست و به سمت آن حرکت می کند.

دکتر عدالتخواه یادآور شد برنامه ریزی شرط اساسی موفقیت است و کسی که بدون برنامه پا در عرصه مدیریت می گذارد و حتی در سطح یک زندگی شخصی هم برنامه نداشته باشد عملا برنامه او شکست و حرکت او محکوم به زوال و اضمحلال است. 

ایشان خاطر نشان ساخت در سایه لطف الهی و هدف گذاری برای تمام شعب محاکم استان در سه سال اخير، طبق اعلام معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، استان کرمانشاه تنها استان کشور است که نه تنها افزایش جرم نداشته بلکه کاهش جرم داشته است. وی افزود  در بحث مجازات های جایگزین حبس نیز استان رتبه مطلوبی دارد و در صدر کشور است که لازم است این رویه ادامه داشته باشد.

حفظ کرامت اشخاص، دیگر توصیه ایشان به کارگزاران قضائی استان بود و خطاب به مسئولین گفت اقتدار را باید در قلم و حسن اجرای قانون  دنبال کرد  نه در صدای بلند و برآمدگی رگ گردن.

 رئیس کل دادگستری استان برخورد قاطع با جرائم اقتصادی را بسیار مهم بر شمرد و به برنامه قضائی برای مقابله با آن تاکید کرد و گفت محتکران امروز در نقش ستون پنجم دشمن عمل میکنند که باید با آنها برخورد جدی شود.

 رئیس کل دادگستری استان در پایان این مراسم كه با حضور مقامات و مديران محلي و اقشار مختلف مردمي برگزارشده بود، ضمن تقدیر از زحمات علی خسروی فر رئیس پیشین دادگستری شهرستان گیلانغرب،   آقای کاوه جشنی  را بعنوان رئيس جديد دادگستري اين شهرستان معرفي  و برای ایشان آرزوی موفقیت كرد.