جلسه شورای قضائی استان کرمانشاه با حضور دکتر صادقی معاون فرهنگی قوه قضائیه

9 مرداد ماه 1397 - 0 : 15


جلسه شورای قضائی استان کرمانشاه با حضور دکتر صادقی معاون فرهنگی قوه قضائیه

حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکتر صادقی معاون فرهنگی قوه قضائیه در سی و پنجمین جلسه شورای قضائی استان کرمانشاه ضمن تبریک به رئیس کل دادگستری و همه قضات و کارکنان دستگاه قضائی استان برای احراز جایزه تعالی فرهنگی قوه قضائیه توسط  دادگستری استان کرمانشاه در سال 96  گفت: امیدوارم  دادگستری استان برای حفظ این جایگاه برنامه ریزی مستمر داشته باشد.

ایشان یادآور شد: به سازمان های وابسته قوه قضائیه نیز ابلاغ شده که بتوانند با همراهی در بومی سازی مدل EFQM برای سازمانهای خود، ارزیابی این ادارات نیز از حیث فرهنگی در دستور کار قرار گیرد و انتظار داریم سازمانها نیز با سرعت بیشتری این مقوله را دنبال کنند و به تعالی سازمانی خود کمک کنند.

معاون فرهنگی قوه قضائیه از پیش بینی جایزه ویژه ای در قالب مدل تکریم ارباب رجوع خبر داد که مراحل نهایی خود را پشت سر گذاشته و به زودی به مراجع قضائی کشور ابلاغ خواهد شد.

ایشان تمهید این مدل را نیز مانند EFQM  محصول مطالعه  و کار کارشناسی متناسب با دستگاه قضایی معرفی کرد.

دکتر صادقی افزود در نظام اداری که مبتنی بر منطق اسلامی است ، در مواجهه با مراجعین نگاه از بالا به پایین و به اصطلاح ارباب رعیتی جایگاهی ندارد و ما به عنوان نمایندگان حاکمیت موظف به احترام و تکریم مراجعه کنندگان هستیم هر چند به سبب اقتضائات خاصی که در دستگاه قضا حاکم است تکریم مراجعین آن،  قدری متفاوت از دیگر سیستم هاست اما شدنی و قابل اجراست.

ایشان یادآور شد: بخشی از تکریم رفتاری است ، زبان خوش و ادب در گفتار و رفتار است که هزینه ای هم متوجه آن نمی شود. باید بدانیم و باور کنیم که عالم ، دار مکافات است و اعمال و رفتار ما دیر یا زود به ما بر می گردد.