برگزاری مراسم سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) در دادگستری کرمانشاه

17 تير ماه 1397 - 0 : 15


برگزاری مراسم سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) در دادگستری کرمانشاه با حضور و سخنرانی نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری،تنی چند از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، رئیس کل دادگستری و جمع کثیری از قضات و کارکناه دادگستری و ادارات تابعه برگزار شد.

آیت الله محمدی عراقی با تسلیت شهادت آن امام بزرگوار یادآور شد همه اهل بیت علیهم السلام به دنبال یک هدف بودند و آن احیای دین خدا ، کتاب خدا و سنت رسول الله (ص) در طول تاریخ بوده است.

ایشان ادامه داد امام صادق (ع) نیز یک حلقه از زنجیره اهل بیت (ع) است و ظاهرا طولانی ترین دوران امامت را داشته اند.

نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حدیثی از لسان مبارک امام صادق (ع) که می فرمایند الکَمالُ کُلُّ الکَمالِ اَلتَفَقَّهُ في الدّين وَ الصَّبرُ عَلی النائِبَة وَ التَقديرِ المَعيشَة  مسئله فقاهت را اولین موضوع دانست و گفت: این موضوع یعنی فهم عمیق از دین داشته باشند و به نوعی معرفت و شناخت و به تعبیر مقام معظم رهبری بصیرت داشتن در دین است.

ایشان افزود: صبر بر حوادث و مصیبت ها و گرفتاری ها دیگر نکته ای است که در این حدیث برای رسیدن به کمال به آن اشاره شده است یعنی گرفتاری تمامی ندارد؛ هيچ وقت فکر نکنيد از اين مرحله گذشتيم، خلاص شديم وديگر گرفتاريمان تمام شد.برای خودمان صبر کنیم و در برطرف کردن مشکلات ديگران سعی کنیم.

آیت الله محمدی عراقی با اشاره به کلمه تقدیر که با معیشت در این حدیث بکار رفته است گفت تقدیر معیشت یعنی برنامه ریزی برای زندگی خانوادگی.  در واقع از فهوای این حدیث شریف نکاتی از جمله آمادگی برای فدا کردن همه چیز در راه هدف متعالی ، استقامت در جریان رسیدن به هدف و نهایتا مقابله هوشمندانه با جنگ نرم دشمن می شود استنباط کرد.

در ادامه این مراسم روضه خوانی و سینه زنی  توسط مداح اهل بیت برگزار شد.