دکتر عدالت خواه: فرماندهی ولایی و دغدغه امنیت وجه مشترک قوه قضائیه ، ارتش و نیروهای مسلح کشور

13 تير ماه 1397 - 0 : 10


دکتر عدالت خواه: فرماندهی ولایی و دغدغه امنیت وجه مشترک قوه قضائیه ، ارتش و نیروهای مسلح کشور

دکتر محمد رضا عدالت خواه در جمع ارتشیان ستاد قرارگاه منطقه ای غرب ضمن پاسداشت مقام شامخ شهدای ارتش جمهوری اسلامی ایران و قدردانی از جلسه ای که این ستاد با دعوت از رئیس کل دادگستری استان و جمعی از اعضای شورای قضائی به مناسبت هفته قوه قضائیه سالیاد شهادت آیت الله دکتر بهشتی و هفته قوه قضائیه تدارک دیده بود قوای نظامی کشور را سرمایه ی سترگ ایران اسلامی برشمرد.

ایشان به وجوه اشتراکی بین قوه قضائیه و نیروهای مسلح اشاره کرد و خاطرنشان ساخت آنچه افتخار مشترک ماست فرماندهی مستقیم مقام عظمای ولایت است که یک شاخص شکوهمند و مایه ی مباهات است که در عین حال رسالت هر دو را نیز سنگین تر می کند.

رئیس شورای قضائی استان ، دیگر وجه مشترک را سربازی در عرصه امنیت کشور دانست و افزود امنیتی را که شما با تقدیم شهدای عظیم الشان خود در سالهای دفاع مقدس و پس از آن در مرزهای کشور پهناورمان برای ملت شریف ایران به ارمغان آورده اید امانت ذیقیمتی است که که امروز وامدار آن هستیم و در عرصه خطیر قضا خود را با روح مجاهدتی که رهبری معظم انقلاب نیز در دیدار اخیرشان با مسئولان قضائی کشور آن را لازمه کار در قوه قضائیه دانستند موظف به صیانت از آن میدانیم.

در این جلسه ، امیر ملایی جانشین فرماندهی ارشد نظامی آجا در غرب کشور با قرائت بخشی از نظامنامه علوی امیرالمومنین (ع) برای انتخاب قاضی ، این منصب را بسیار دارای جایگاهی رفیع برشمرد و گفت در کمتر منصبی اینگونه شرایط و ضوابط شرعیه پیش بینی شده که این حکایت از اهمیت و نقش فوق العاده آن در حیات اجتماعی اسلامی ما دارد .

ایشان گرامیداشت نقش شهید مظلوم دکتر بهشتی و شهدای قوه قضائیه ، حضور مسئولان قضائی استان در ستاد قرارگاه منطقه ای غرب نزاجا را مغتنم خواند و از طرف خود و مجموعه همکارانشان از زحمات دستگاه قضائی تقدیر و تشکر کرد.