حضور در مزار شهدا و قرائت فاتحه و اهدا گل در دومین روز هفته قوه قضائیه

2 تير ماه 1397 - 0 : 11


حضور در مزار شهدا و قرائت فاتحه و اهدا گل در دومین روز هفته قوه قضائیه

همزمان با دومین روز از هفته قوه قضائیه رئیس کل دادگستری ، شورای قضائی استان و جمعی از قضات و کارکنان دادگستری و سازمان ها و ادارات تابعه با حضور در مزار شهدا به مقام شامخ آنها ادای احترام کردند.

دکتر عدالت خواه با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و یارانش و همچنین تبریک هفته قوه قضائیه به تمامی همکاران ، ارج نهادن به مقام شامخ شهدا را با اهمیت دانست و یادآور شد آنچه امروز به نام امنیت در فضای جامعه ما وجود دارد مرهون خون این عزیزان است که از جان خود گذشتند.

ایشان به تمایز میان شهدای نظام جمهوری اسلامی ایران با دیگر حکومت ها اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: شهدای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قبل از دفاع از خاک وطن ، دفاع از ارزشها و آرمانهای دینی در سرلوحه کار خود قرار داده اند و به نوعی برای دفاع از حق جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و این تفاوت اساسی آنها با دیگران است.

رئیس شورای قضایی استان افزود هم اینانند که مشمول آیه مبارک وَلا تَحسَبَنَّ الَّذينَ قُتِلوا في سَبيلِ اللَّهِ أَمواتًا  بَل أَحياءٌ عِندَ رَبِّهِم يُرزَقونَ هستند و همواره گرامی اند و جایگاه شایسته ای در نظام اسلامی دارند.

در ادامه رئیس کل دادگستری و دیگر شرکت کنندگان در مراسم ، با حضور بر مزار شهدا و قرائت فاتحه و اهدا گل به مقام شامخ آنها ادای احترام کردند.