برگزاری کلاسهای اخلاق در چهارمین سال متوالی در دادگستری استان کرمانشاه

3 خرداد ماه 1397 - 0 : 8


برگزاری کلاسهای اخلاق ماه مبارک رمضان در چهارمین سال متوالی در دادگستری استان کرمانشاه

از سال 93 در دادگستری استان کرمانشاه سلسله مباحث اخلاقی  رونق خاصی به خود گرفت به گونه ای که در جلسات مختلف از جمله شورای قضائی استان ، شورای فرهنگ و ارتباطات و ... مصوب شده است که جلسات با بحث اخلاقی آغاز شوند و این مهم در ماه مبارک رمضان از حال و هوای دیگری برخوردار است.

برای چهارمین سال متوالی سلسله مباحث اخلاقی رمضان المبارک در دادگستری استان کرمانشاه به صورت هر روز پیگیری می شود که  در سال 97 سیری در نهج البلاغه و سلسله مباحث قرآنی در دستور کار قرار گرفته است.

در سال 94 ، سلسله مباحث اخلاقی در ماه مبارک رمضان شرح خطبه شعبانیه توسط رئیس کل دادگستری بیان شد که  در طول یک ماه خطبه شعبانیه برای همکاران شرح و توضیح داده شد.

در سال 95 به  علل و آثار حبط عمل در قرآن کریم توسط دکتر عدالت خواه اشاره شد و به دنبال آن  به آیاتی که به حبط عمل و علل آن اشاره دارند،اشاره شد تا در این ماه مبارک بیش از همیشه توجه ویژه به اعمال و رفتار صورت گیرد.

در سال 96 نیز تلاوت و تدبر در قرآن کریم مورد مداقه قرار گرفت. رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با اشاره به مفاهیمی همچون قرائت و تلات و تفاوت آنها با یکدیگر ، حضار را به سمت تدبر در آیات قرآن کریم سوق دادند.

شیوه جدید و رویکرد خاصی که  معاونت فرهنگی دادگستری کل استان کرمانشاه در سال 97 برای کلاس هاس اخلاق در ماه مبارک رمضان در نظر گرفته است استفاده از دو نفر از بزرگان برای این کلاس ها در این سال است به این ترتیب در سه روز اول هفته دکتر عدالت خواه رئیس کل دادگستری سیری در نهج البلاغه را برای همکاران بیان خواهند کرد و در دو روز پایانی هر هفته با بهره گیری از محضر حضرت آیت الله نریمانی نماینده محترم مردم در مجلس خبرگان رهبری با پیشینه بیش از سی سال پژوهش قرآنی سلسله مباحث  پیگیری خواهد شد.

لازم به ذکر است در هفته اول ماه مبارک   دکتر عدالت خواه در سه روز اول جهت تقریب ذهن همکاران به بازخوانی و خلاصه ای از مباحث مطرح شده در سه سال گذشته پرداخت به گونه ای که  هر روز را به خلاصه ای از مباحث یک سال گذشته اختصاص دادند و آیت الله نریمانی نیز در روزهای سه شنبه و چهارشنبه به بیان اهمیت قرآن اشاره داشتند.