سومين سال درخشش پياپي دادگستري استان كرمانشاه در كسب جائزه تعالي فرهنگي قوه قضائيه براساس مدل ارزيابي EFQM

6 ارديبهشت ماه 1397 - 0 : 17


   
معاون فرهنگی دادگستری استان کرمانشاه گفت :

دادگستری  کرمانشاه در سومین سال پیاپی در طرح تعالی فرهنگی دادگستری های سراسر کشور بار دیگر  در میان سه استان برتر کشور قرار گرفت.
دانیال هودرجی اضافه کرد دادگستری استان کرمانشاه در  سال 96 در مدل تعالی فرهنگی توانست رتبه سوم کشور را کسب کند.

وی افزود: دکتر عدالت خواه رئیس کل دادگستری کرمانشاه امروز تقدیرنامه خود را از حضرت آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه دریافت کرد.

هودرجی یادآور شد: استان‌های البرز و خراسان شمالی به ترتیب اول و دوم شدند و کرمانشاه به طور مشترک با گلستان و فارس عنوان سوم را از آن خود کردند.

طرح تعالی فرهنگی با هدف برنامه محور کردن اقدامات فرهنگی و تلاش برای بهبود فرهنگی دینی و سازمانی کارکنان در حوزه‌های قضایی سراسر کشور اجرا می‌شود.

عبارت EFQM سرواژه عبارت Europen Foundation for Quality Management  و به معنای مدل جایزه ملی بهره وری و تعالی سازمان می باشد.این مدل چارجوبی سازمانی و پایه و اساسی برای جوایز کیفی ملی و محلی در اروپا مطرح شده است همچنین عامل مهمی در رشد و تعالی خود ارزیابی سازمان و ابزاری مفید و کاربردی برای کمک به سازمان هایی است که در مسیر رشد و تعالی قرار گرفته اند.تعالی به معنای تکرار و تمرین خوب در مدیریت سازمان و دستیابی به اهداف آن می باشد

وي  درپايان كسب  اين رتبه را به رئيس كل و همه قضات و كاركنان دادگستري هاي استان تبريك گفت و اظهار اميدواري كرد كه درسال جاري حجم خدمات فرهنگي دستگاه قضائي رشد فزاينده اي داشته باشد