برگزاری مراسم جشن مبعث رسول اکرم (ص) با حضور و سخنرانی رئیس کل دادگستری

22 فروردين ماه 1397 - 0 : 16


برگزاری مراسم جشن مبعث رسول اکرم (ص) با حضور و سخنرانی رئیس کل دادگستری

مراسم جشن مبعث پیامبر اعظم (ص) با حضور و سخنرانی رئیس کل دادگستری استان  و شرکت اعضا شورای قضائی ، معاونین رئیس کل و دیگر قضات و کارکنان دادگستری در سالن شهید بهشتی دادگستری برگزار شد.

دکتر عدالت خواه با تبریک عید بزرگ مبعث و همچنین حلول سال جدید و اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در ابتدای سال جدید و نامگذاری سال با عنوان استفاده از کالای ایرانی، به متصدیان خرید و کارپردازی های دادگستری و دستگاه های وابسته به قوه قضائیه در استان دستور اکید داد به فرمان مقام معظم رهبری برای تحقق شعار سال لبیک عملی گویند و از خرید کالاهای غیر ایرانی به شدت پرهیز کنند.

ایشان در ادامه با پرداختن به مبعث رسول مکرم اسلام (ص) یادآور شد: مبعث از مهمات تقویم اسلام عزیز است چرا که خاستگاه تمام مکارم و محامد اخلاقی برای همه انسان هاست.

رئیس کل دادگستری اضافه کرد: روزی شخصی از رسول (ص) خواستند که این اتمم مکارم الاخلاق را تشریح بفرمایند که اجمالا جواب ایشان را در چهار مبحث اشاره می کنیم . حضرت ختمی مرتبت (ص) عفو ، وصل و مراوده با کسانی که با ما قطع ارتباط کرده اند ، اعطا به کسانی که ما را از عطای خود محروم کرده اند و حق گویی هر چند به ضرر شخص باشد را از مصادیق این مکارم اخلاق برشمردند.

دکتر عدالت خواه در بخش دیگری  از بیانات خود عملکرد دستگاه قضائی استان را  در سال 96 تشریح کرد و با استناد به آمار سیستماتیک ، حرکت دستگاه قضائی استان را رو به جلو دانسته و ارتقای جایگاه استان را در مقیاس کشوری نوید این حرکت پیشروانه عنوان کرد.

ایشان این توفیق را مرهون تلاش و همت همگانی کلیه همکاران قضائی و اداری خواند و افزود: اختتام بیش از 300 هزار پرونده در سال 96 استان علی رغم مضایق فیزیکی و نیروی انسانی حکایت از کار جهادگونه است و از همه خادمان قضائی و اداری دادگستری ها و شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم.

رئیس شورای قضائی استان در پایان با توجه به زمان اذان که مقارن با پایان وقت اداری است توصیه کرد مبادا این تقارن موجب کاهلی در اقامه جماعت در وقت فضیلت آن شود و از همه همکارن محترم می خواهم نماز جماعت تا شش ماهه اول سال را نیز با شکوه شش ماهه دوم اقامه کنند.