مراسم جشن میلاد حضرت زهرا(س) و روز زن با نام بانوی مهر

17 اسفند ماه 1396 - 0 : 12


همزمان با میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) همایش بانوان شاغل در دادگستری وسازمانهای تابعه دستگاه قضایی استان کرمانشاه با عنوان « بانوی مهر» با حضور رئیس کل دادگستری  برگزار شد.

دکتر عدالت خواه  با تبریک ایام میلاد با سعادت حضرت زهرا س  به بانوان حاضر در جلسه عنوان نمود: ملاطفت و مهربانی ، حیا و صبر از خصوصیات بارز یک زن است که علاوه بر آنکه خود از آن بهره مند است بلکه می تواند در شاکله خانواده تزریق نماید . ایشان گفت: حیا 10 قسمت دارد که زن صاحب 9 جز آن است و به تبع آن نیز صبر را بیش از مردان به زنان داده اند. که مجموع این خصوصیات می تواند در باروری نهاد خانواده و تربیت صحیح فرزندان بسیار موثر واقع شود چرا که تأثیر پذیری فرزندان از پدر و مادر و مخصوصا مادر بسیار بیشتر است.

وی با توجه به نقش ارزنده مادر در تربیت فرزند از بانوان حاضر در مراسم خواست تا توجه ویژه ای به نقش مادری خود نشان دهند .

رئیس شورای قضائی استان در بخش دیگری از سخنان خود به بعضی مشکلات در زندگی برخی از زوجین و کوتاهی هایی که ممکن است از جانب خانم ها صورت بگیرد اشاره کرد و بیان داشت: نقش همسری و مادری خانمها باید بسیار مورد توجه قرار گیرد و برای آنها اولویت داشته باشد.

تلاش در جهت نشر فرهنگ ازدواج از دیگر توصیه های عالی ترین مقام قضائی استان به بانوان متاهل حاضر در جلسه بود. ایشان تصریح نمود: با تشویق مجردین به ازدواج ، دراجر این سنت حسنه شریک باشید.

در پایان این نشست  که در فضایی بسیار شاد و صمیمی برگزار شد هدایایی از جانب رئیس کل محترم دادگستری به بانوان  اهدا شد.