دکتر عدالت خواه:قیام امام (ره) بر پایه ایه شریفه قُلْ إِنَّمَا أَعِظُكُم بِوَاحِدَةٍ ۖ أَن تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَىٰ وَفُرَادَىٰ بود

11 بهمن ماه 1396 - 0 : 14


دکتر عدالت خواه:قیام امام (ره) بر پایه ایه شریفه قُلْ إِنَّمَا أَعِظُكُم بِوَاحِدَةٍ ۖ أَن تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَىٰ وَفُرَادَىٰ بود

دکتر  محمد رضا عدالت خواه رئیس کل دادگستری در آستانه دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی  و همچنین ایام فاطمیه تلاقی این دو مهم را سرمنشا احیا احکام اسلام در نظام اسلامی ایران دانست.

ایشان یادآور شد: حضرت امام (ره) با الهام از آیه شریفه:  قُلْ إِنَّمَا أَعِظُكُم بِوَاحِدَةٍ ۖ أَن تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَىٰ وَفُرَادَىٰحرکت خود را شروع کردند چرا که سبب قیام خود را تنها برای خدا دانستند و این مهم سبب جذب دلها به سمت ایشان شد. شیوه خاص امام (ره) در مبارزه و تفکرات شاخص ایشان باعث جذب افراد مختلف از اقصی نقاط جهان به سمت ایشان شد. به عنوان مثال شیخ زکزاکی انقلابی نیجریه ای می توان نام برد که به گفته خودش شیفته نوع استکبار ستیزی و شخثصیت حضرت امام (ره ) شده بود.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با اشاره به حوادث پیش آمده بعد از انقلاب شکوهمند ایران از جمله جنگ و حوادث تروریستی ، شهادت جوانان برومند این مرز و بوم را سند حقانیت نظام جمهوری اسلامی دانست و افزود: خیل عظیم جوانان خوب ، متدین و غیوری که در دامان انقلای اسلامی پرورش یافتند از برکات نظام جمهوری اسلامی ایران است .

دکتر عدالت خواه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت نماز و اشاره به حضور کارکنان دادگستری در صفوف نماز جماعت یادآور شد: نماز بزرگترین یادگار رسول اکرم (ص) و مورد تاکید فراوان امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری است و می تواند تضمین کننده محیط سالم در دادگستری باشد.

وی ادامه داد امروز پاک خدمت کردن در دادگستری کمتر از دفاع از حرمین شریفین نیست و باید طوری خدمت کرد که به فرموده حضرت امام مردم دستگاه قضائی را به معنای واقعی کلمه ملجا و پناهگاه خود بدانند.

دکتر عدالت خواه یکی از مولفه هی قدرت جمهوری اسلامی ایران را که مورد وفاق همه دنیاست را وجود مردم آگاه و با بصیرت دانست که همواره در موقعیت های حساس در صحنه حاضر می شوند  و ادامه داد : مردم انقلابی ما که دل در گرو نظام دارند در موقعیت های مختلفی همچون فتنه 88 و همچنین در آشوب های اخیر حساب معاندان و فتنه گران را از مردم واقعی جدا کردند و با حضور در خیابان ها که چندین روز به طول انجامید نشان دادند جایی که پای ارزش های انقلاب اسلامی در میان باشد با حضور به موقع خود مشت محکمی بر دهان معاندان نظام و فتنه گران خواهند زد.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به حدیثی از امام علی (ع) که می فرمایند مثل کوه محکم باشد که باد شما را تکان ندهد. مراقبت و استحکام در در عقاید به گونه ای که هیچ چیز ما را از اصول خود باز ندارد مورد تاکید قرار داد وی افزود انشاالله خداوند به همه ما توفیق خدمت در نظام جمهوری اسلامی ایران را بیش از پیش عنایت فرماید.