دکتر عدالت خواه: جوهر انسانیت ، پیش از تشکیل مذاهب وجه اشتراک همه ماست

20 دي ماه 1396 - 0 : 13


دکتر عدالت خواه: جوهر انسانیت ، پیش از تشکیل مذاهب وجه اشتراک همه ماست

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در فضائی صمیمی میزبان شورای روحانیت و افتای اهل سنت کرمانشاه بود.

ماموستا میر عماد مدنی فر رئیس این شورا با معرفی اعضا و بیان سطح علمی و تجربی آنها شورای روحانیت و افتای اهل سنت کرمانشاه را شورایی منحصر به فرد دانست و گفت: این شورا  و زمینه های مشابه آن در کشور از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است که علی رغم مذهب رسمی کشور برای اهل سنت کشور چنین امکانی در کمال وحدت و اخوت فراهم است در حالیکه شاهدیم در مدعی ترین کشورها در بحث حقوق آحاد جامعه مانند آمریکا و اروپا این امکان میسور نیست.

ماموستا ملا محمد محمدی امام جمعه اهل سنت کرمانشاه نیز با تقدیر از نگاه مدیریت قضائی استان و حضور ایشان در اجتماعات اهل سنت کرمانشاه این حضور را مایه دلگرمی و ایجاد حس مودت و وحدت در فضای استان برشمرد.

ایشان نیز بر غنای شورای روحانیت و افتای اهل سنت کرمانشاه تاکید ورزید و این شورا را برای پاسخگویی به سئوالات شخصی و استعلامات قضائی و حقوقی شورایی موفق برشمرد.

دکتر عدالت خواه نیز ضمن تایید تاثیر مثبت عملکرد شورای روحانیت و افتای اهل سنت کرمانشاه که سالها خدمت بی چشم داشت را در کارنامه خود دارد با اهدای لوح و هدایایی از زحمات رئیس و اعضای شورا تقدیر کرد.

ایشان ساختار و کارکرد دین و مذاهب را با ملاحظه رشد و تعالی انسان برای انتظام و کنترل جامعه انسانی برشمرد و خاطرنشان ساخت: وجه اشتراک همه ما قبل از شکل گیری مذاهب جوهر انسانی ماست.

عالی ترین نماینده قوه قضائیه استان سلام و سپاسگزاری رئیس این قوه را نیز از خدمات شورا به ایشان ابلاغ کرد.

دکتر عدالت خواه در پایان این نشست به نعمت گوارای امنیت اشاره کرد و در خصوص اغتشاشات اخیر نیز گفت: بی تردید مواجهه دستگاه قضائی با وقایع اخیر مواجهه ای هوشمندانه خواهد بود و حساب فتنه انگیزی اجیر شدگان ، تخریب کنندگان اموال عمومی و ناامن کنندگان فضای امن اجتماع از حساب جوانان دستخوش احساسات شده و فاقد انگیزه های ضد امنیتی جدا خواهد بود.