طرح بهسازی و پاکسازی محیط زیست با استفاده از مجازات های جایگزین حبس در ایام اربعین از سوی رئیس کل دادگستری کرمانشاه

20 مهر ماه 1396 - 0 : 11


طرح بهسازی و پاکسازی محیط زیست با استفاده از مجازات های جایگزین حبس در ایام اربعین از سوی رئیس کل دادگستری کرمانشاه

با حضور روسا و دادستانهای حوزه های قضائی استان کرمانشاه  و دیگر ادارات و سازمانهای مربوطه جلسه ای با سخنرانی رئیس کل دادگستری به منظور استفاده از مجازات های جایگزین حبس در ایام اربعین برای بهسازی و پاکسازی محیط زیست برگزار شد.

دکتر عدالت خواه با بیان اینکه استان کرمانشاه امسال به عنوان یکی از استان های محل عبور زوار عتبات قرا گرفته و خدمت به زوار امام حسین (ع) از حسنات و افتخارات است گفت: دستگاه قضائی تمهیداتی در نظر گرفته است و سعی دارد آنچه را در توان دارد به بهترین نحو در این ایام خدمت رسانی کند.

ایشان ادامه داد: یکی از مشکلات در این ایام آلوده شدن محیط زیست است که همواره محلی برای تبلیغات منفی بیگانگان شده است. آنهایی که شکوه 20 میلیونی و عشق و شور بی حد و اندازه را به امام حسین (ع) نمی بینند و با دستاویز قرار دادن این امور به سیاه نمایی می پردازند که به حول و قوه الهی و بر اساس طرحی که در نظر گرفته ایم بر آنیم که این مشکل را مرتفع کنیم.

رئیس کل دادگستری خاطر نشان کرد : طبق فرموده حضرت علی (ع) فرصت ها چون ابرها به سرعت در حال گذرند و زمان های خیری پیش می آید که باید از آن استفاده کرد. اکنون آن زمان خیر فرا رسیده است چرا که خدمت در دستگاه امام حسین (ع) خدمت مضاعف است و باید از این فرصت پیش آمده به بهترین شکل ممکن بهره برد.

دکتر عدالت خواه افزود در همین راستا ما برآن شدیم با استفاده از مجازات های جایگزین حبس از نوع نظافت، برای متهمینی که تمایل دارند حکم صادر کنیم و در ایام اربعین به پاکسازی محیط زیست بپردازند و محیط را از زباله ها پاک کنند. این طرح از شهرستان اسد آباد شروع می شود و تا مرز خسروی ادامه دارد.

وی ادامه داد متهم علاوه بر این که محکومیت خود را سپری می کند از اجر معنوی نیز برخوردار خواهد شد. علاوه بر اینها در نظر داریم  در مراسمی از اینها که در دستگاه حضرت اباعبدالله خدمت می کنند طی مراسمی قدردانی کنیم.

در این جلسه مدیر کل بهزیستی استان نیز با استقبال از طرح عنوان شده اعلام آمادگی کرد که تمامی نیروهای را برای اجرای آن بکار خواهد گرفت.