پیام تبریک رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه به مناسبت ۱۲ اردیبهشت روز معلم

12 ارديبهشت ماه 1400 - 0 : 12


پیام تبریک رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه به مناسبت ۱۲ اردیبهشت روز معلم
 

بسم الله الرحمن الرحیم

در نخستین آیات قرآن که بر قلب مبارک پیامبر اعظم(ص) نازل شد، به این هنر خداوند اشاره شده است: بخوان به نام پروردگارت که جهانیان را آفرید و انسان را از خون بسته سرشت. بخوان و پروردگارت کریم ترین است؛ همان که آموخت با قلم، آموخت به انسان آنچه را نمی دانست.

معلم را بزرگ و با منزلت بالا می شناسیم، زیرا که هم بزرگ می باشد و هم سزاوار بزرگی است و هم واجد ارزش و منزلتی بسیار بالا و والاست، لذا هم او وهم مقامش را ارج می نهیم و گرامی می داریم و نشستن در پای درس او را توفیقی الهی تلقی می کنیم.

با نگاهی به تاریخ زندگانی بشر و تغییرات و تحولات آن در می یابیم که همه این تحولات سازنده و فزاینده که روند تعالی را طی کرده است، مدیون معلمان است که در رأس آن ها پیامبران الهی و معلمان بزرگ ربانی بوده‌اند که خود درس آموز و شاگردان ذات اقدس باری تعالی بوده اند.

یکی از این معلمان بزرگ، استاد شهید مرتضی مطهری است که عصاره مؤثر حوزه های علمیه و محصول صدها سال تجارب حاکم بر حوزه ها و حاصل عمر با برکت امام امت بود، در میدان نبرد با مکاتب و مسالک کفر، شرک و نفاق چون ستاره ای پرفروغ درخشید و جهانی را در پرتو این تشعشع روشن ساخت.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید استاد مرتضی مطهری، این روز مبارک را به تمام معلمان و جهادگران عرصه علم بویژه معلمان عزیز کرمانشاهی که قدم در راه انبیا و پیامبران گذاشته‌اند، درود می‌فرستم و برای آنان و خانواده‌های‌شان آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون دارم.

 

والسلام علی من اتبع الهدی
 

 

پرویز توسلی زاده
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه