شناسایی منشأ اختلافات، مدیریت اختلافات و برخورد با جرائم مهمه، سه اصل مورد تأکید رئیس کل دادگستری / بازدید سرزده رئیس کل دادگستری از حوزه قضائی بخش ماهیدشت

9 ارديبهشت ماه 1400 - 0 : 10


شناسایی منشأ اختلافات، مدیریت اختلافات و برخورد با جرائم مهمه، سه اصل مورد تأکید رئیس کل دادگستری / بازدید سرزده رئیس کل دادگستری از حوزه قضائی بخش ماهیدشت

 

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه به صورت سرزده از حوزه قضائی و فرمانده انتظامی بخش ماهیدشت بازدید و بر ارتباط خوب و موثر با مردم و حل مشکلات آنها تأکید کرد.

دکتر توسلی زاده با حضور در دادگاه عمومی بخش ماهیدشت و دیدار با همکاران این مجموعه ضمن بررسی مشکلات همکاران این مجموعه  اعم از نیروی انسانی، مشکلات معیشتی و مواردی از این دست و صدور دستورات لازم و استماع گزارش عملکرد این حوزه قضائی توسط رئیس دادگاه این بخش تأکید کرد: ارتباط معقول و متعارف با بزرگان ایلات و عشایر این منطقه می تواند ما را در مدیریت مشکلات کمک کند.

ایشان افزود یکی از راه های اطلاع از مشکلات مردم و کمک به رفع آنها استفاده از ظرفیت ریش سفیدان و نیز اعضای شورای روستا و نیز دهیاری هاست که با مردم در ارتباط هستند.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با توصیه به رئیس دادگاه و فرمانده انتظامی بخش ماهیدشت خاطرنشان ساخت باید سه اصل را در دستور کار خود قرار دهید: شناسایی منشأ اختلافات و تلاش برای سازش در کوتاهترین زمان ممکن در صورت بروز اختلاف با استفاده از ظرفیت های گفته شده، مدیریت اختلافات و در نهایت برخورد با جرائم مهمه. توجه و عمل به این سه اصل می تواند در حصول نتایج قابل توجه کمک کند.

دکتر توسلی زاده یادآور شد آنچه امروز در این حوزه قضائی مشاهده شد ارتباط خوب با مردم، پیشگیری از وقوع جرم، کنترل ورودی ها و نیز استفاده از ظرفیت های سازشی برای کمک به مصالحه بین مردم است که همه این موارد می توانند به عنوان الگوهایی مد نظر قرار گیرند.

در این دیدار رئیس کل دادگستری استان با مراجعین به دادگاه و نیز حوزه انتظامی به صورت رودررو گفتگو کرد و شخصاً به مشکلات برخی از مراجعین رسیدگی و دستور لازم را صادر کرد.