رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه خبر داد: آزادی 205 زندانی جرائم مالی غیر عمد/ با مبلغی بالغ بر 790 میلیارد ریال با کمک ستاد دیه استان

8 ارديبهشت ماه 1400 - 0 : 12


رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه خبر داد: آزادی 205 زندانی جرائم مالی غیر عمد/ با مبلغی بالغ بر 790 میلیارد ریال با کمک ستاد دیه استان

 

دکتر توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه از آزاد 205 زندانی جرائم مالی غیرعمد در سال 1399 در کرمانشاه با همکاری ستاد دیه و خیرین استان خبر داد و افزود مبلغ محکومیت این افراد بالغ بر 790 میلیارد ریال بوده است و نکته قابل توجه در این موضوع این است که با رایزنی که با شکات پرونده صورت گرفته است بش از 350 میلیارد ریال از این مبلغ توسط خود شکات پرونده بخشیده شده است.

رئیس کل دادگستری که در مراسم گلریزان و با همکاری ستاد دیه و اداره زندانها و نیز خیرین در دادگستری استان سخن می گفت یادآور شد نفس این کار پسندیده و ارزشمند است و بر کسی پوشیده نیست آزادی یک پدر که ناخواسته در زندان به سر می برد و برگشت آن به آغوش خانواده چقدر می تواند ارزشمند باشد.

ایشان افزود در این کار نیاز به فرهنگ سازی داریم که اقشار مختلف جامعه را به این کارهای خیرخواهانه دعوت کنیم. وقتی سربازی حقوق خود را به آزادی یک زندانی هدیه می کند متوجه می شویم چقدر مردم ما در انجام امور خیر پیش قدم و خدمتگزارند.

دکتر توسلی زاده با اشاره به اینکه در سطح استان کرمانشاه ظرفیت های خوبی برای این کار وجود دارد تاکید کرد مسئولین امر موظفند با شناسایی این ظرفیت ها و طلب کمک از آنها به همنوع خود کمک کنند. چرا که همه ما امانتداری بیش در این دنیا نیستیم و هر چه که در اختیار ماست از برکات حضرت حق است و باید در راه خیر بذل کنیم.

وی در پایان خاطر نشان ساخت خوشیختانه هر ساله با کمک ستاد دیه استان و نیز جمعی از خیرین و مسئولین امر و به مناسبت میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) مراسم گلریزان برای کمک به آزادی زندانیان جرائم مالی غیر عمد در کرمانشاه برگزار می شود و با استقبال خوب هم استانی های عزیز همراه است و کمک های شایانی نیز صورت می گیرد که در این جلسه مبلغ 2 میلیارد و 250 میلیون ریال از سوی خیرین جهت آزادسازی زندانیان اختصاص پیدا کرد.