با حضور رئیس کل دادگستری صورت گرفت؛ افتتاح اولین شعبه ستاد مصلحین در مساجد سطح استان به مناسبت میلاد کریم اهل بیت (ع)

7 ارديبهشت ماه 1400 - 0 : 16


با حضور رئیس کل دادگستری صورت گرفت؛ افتتاح اولین شعبه ستاد مصلحین در مساجد سطح استان به مناسبت میلاد کریم اهل بیت (ع)


دکتر توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در مراسم افتتاح شعبه " ستاد مصلحین " در مسجد حضرت علی اکبر (ع) شهرک فدک که با حضور بزرگان و ریش سفیدان برگزار شد سازش را یکی از مهمترین برنامه های قوه‌قضاییه دانست و گفت معتقدیم یکی از راههای تحقق سخن رهبر معظم انقلاب که می فرمایند دستگاه قضایی باید زندگی را برای مردم آسان کند این است که از اختلافات فاصله بگیریم و اختلافات را به سازش بکشانیم چرا که اختلاف منشا آشفتگی است.
ایشان افزود رئیس محترم قوه قضاییه نیز بارها بر موضوع سازش تاکید کرده اند و گفته اند از هر برنامه سازشی حمایت می کنیم. برنامه مدیریتی بنده نیز همین است و معتقدم هر پرونده ای که به دادگستری وارد می شود می تواند به سازش بیانجامد و ما از این امر حمایت می کنیم.
دکتر توسلی زاده با بیان اینکه خود را در برابر تمام افراد جامعه مسئول می داند و درب اتاق خود را بر روی مردم باز گذاشته است یادآور شد مهمترین کار ما این است که آرامش را برای مردم و در زندگی آنها ایجاد کنیم. انتظار داریم مردم نیز دستگاه قضایی را از خودشان بدانند و کمک کنند محیطی آرام را برای همه فراهم کنیم.
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روایاتی از ائمه معصومین علیهم السلام پاداش مصلح را بسان پاداش مجاهدت در راه خدا عنوان کرد گفت قول خداوند متعال و ائمه معصومین علیهم بر ایجاد مصالحه و اولویت در این کار است چنانکه در نامه حضرت علی علیه السلام به مالک اشتر آمده است که از صلحی که دشمن تو را به آن خواند اگر رضایت خدا در آن باشد روی متاب زیرا برای سربازان تو آرامش ایجاد می کند. بنابراین وظیفه داریم تا جایی که ممکن است از این توصیه دینی تبعیت کنیم و از ایجاد اختلاف جلوگیری کنیم چرا که اختلاف هزینه های فراوان مادی و معنوی را بر جامعه و مردم تحمیل می کند.
وی افزود صدور حکم ریشه اختلاف را از بین نمی برد. چیزی که اصل و منشا اختلاف را از بین میبرد ایجاد مصالحه در هر اختلاف است.
در پایان و به مناسبت میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی علیه السلام در مسجد حضرت علی اکبر شهرک فدک شعبه ستاد مصلحین افتتاح شد.