رفع مشکل قطع آب منطقه عثمانوند و مسکن مهر پاوه با سفر رئیس قوه قضاییه به کرمانشاه

15 فروردين ماه 1400 - 0 : 18


رفع مشکل قطع آب منطقه عثمانوند و مسکن مهر پاوه با سفر رئیس قوه قضاییه به کرمانشاه

 

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه از رفع مشکل قطع آب منطقه عثمانوند و حل مشکلات مسکن مهر ۶۲۰ واحدی تپه کوله شهرستان پاوه در راستای اجرای مصوبات سفر استانی رئیس قوه‌قضاییه به این استان خبر داد.
وی با اشاره به برخی از اقدامات انجام‌شده در راستای اجرای مصوبات سفر استانی رئیس قوه‌قضاییه به این استان به تشریح اقدامات انجام‌شده درزمینه پیگیری رفع مشکل قطع آب منطقه عثمانوند و حل مشکلات مسکن مهر ۶۲۰ واحدی تپه کوله شهرستان پاوه پرداخت.
 
دکتر توسلی‌زاده ضمن تشریح اقدامات انجام‌شده در راستای اجرای مصوبات سفر استانی رئیس قوه‌قضاییه به استان کرمانشاه اظهار کرد: در زمینه پیگیری رفع مشکل قطع آب منطقه عثمانوند (سرفیروز آباد) شهرستان کرمانشاه که یکی از مصوبات سفر استانی ریاست قوه‌قضاییه به این استان بود، پس از طرح موضوع در جریان سفر آیت‌الله رئیسی، مراتب با جدیت در دستور کار قرار گرفت و در کمترین زمان ممکن و طی برگزاری جلسات متعدد با دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط و پیگیری‌های مجدانه مجموعه قضایی استان کرمانشاه خوشبختانه نتایج قابل‌توجهی حاصل شد.
 
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: پس از اینکه معاونت پیشگیری از وقوع جرم و پیگیری حقوق عامه دادسرای مرکز استان کرمانشاه به‌عنوان متولی امر انتخاب شد، مکاتبات متعددی با دستگاه اجرایی جهت پیگیری رفع مشکل قطع آب منطقه عثمانوند (سرفیروز آباد) به عمل آمد و درنهایت مقرر شد فرماندار کرمانشاه با همراهی نماینده دادستان، جانشین فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب در منطقه حضور یافته و از طریق شناسایی معتمدین و ریش‌سفیدان اقدامات لازم برای حصول سازش میان اهالی روستا‌های درگیر این موضوع انجام شود.
 
وی تصریح کرد: همچنین مقرر شد تا مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فرایند پیگیری مطالبات اهالی روستای سرین در خصوص مجوز حق‌آبه و نتایج آن را به دادگستری استان کرمانشاه اعلام کند که بنا بر اعلام مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه طی مکاتبه‌ای اعلام داشت که تاکنون برای روستای سرین از توابع بخش سرفیروز آباد عثمانوند حق آبه‌ای ثبت‌نشده است.
 
دکتر توسلی‌زاده اذعان کرد: در ادامه جلسه‌ای در فرمانداری شهرستان کرمانشاه با موضوع رفع معارض و مشکلات پروژه آب‌رسانی روستای سرین با حضور اشخاص ذی‌ربط و ازجمله بزرگان و معتمدین محلی برگزار شد که درنهایت به لحاظ همکاری قابل‌توجه اهالی روستا برای اجرای کامل طرح آب‌رسانی مقرر شد شرکت آبفا بلافاصله نسبت به تکمیل کار اقدام کند.
 
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه افزود: درنهایت و در پی حصول سازش میان اهالی منطقه بویژه روستای سرین که معارض منبع تأمین آب بوده‌اند، مقرر شد تا شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از طریق پیمانکار حداکثر ظرف یک ماه نسبت به رفع نواقص و بهره‌برداری از پروژه اقدام کند.
 
وی ادامه داد: همچنین مقرر شد تا شرکت مذکور برای تأمین کسری احتمالی آب، اقدامات لازم برای اضافه کردن آب از منابع دیگر را انجام دهد و فرمانداری شهرستان کرمانشاه نسبت به تأمین اعتبار بهره‌برداری از چشمه روستای شینه (به‌عنوان منبع دوم تأمین آب) برای سال جاری پیگیری‌های لازم را انجام دهد.
 
دکتر توسلی‌زاده تاکید کرد: دادگستری استان کرمانشاه پیگیری موضوع تا حصول نتیجه نهایی را در دستور کار قرار می‌دهد.
 
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات انجام‌شده پیرامون مشکلات مسکن مهر ۶۲۰ واحدی تپه کوله شهرستان پاوه اظهار کرد: در این خصوص، ضمن صدور دستور مقتضی به دادستان شهرستان پاوه جهت پیگیری موضوع و ارائه گزارش مستمر از اقدامات انجام‌شده، جلسه‌ای با شرکت نمایندگان اعضای تعاونی و دیگر ادارات ذی‌ربط برای استماع اظهارات طرفین در محل دادگستری مرکز استان کرمانشاه برگزار شد و پس از بحث و تبادل‌نظر پیرامون اختلافات موجود درنهایت مقر شد تا اعضای تعاونی مبالغ لازم برای تکمیل پروژه را تا پایان سال ۹۹ پرداخت کنند.
 
وی عنوان کرد: همچنین مقرر شد تا به تخلفات هیات مدیره که مورد درخواست اعضای تعاونی بود و دعاوی حقوقی مطروحه توسط دادستانی و دادگستری شهرستان پاوه رسیدگی شود و نتایج آن تا پایان شهریور سال جاری مشخص شود.
 
دکتر توسلی‌زاده اذعان کرد: در خصوص آن بخش از اختلافات یا تخلفات که در صلاحیت مرکز داوری اتاق تعاون است نیز مقرر شد تا پایان شهریورماه سال جاری تعیین تکلیف و منتج به نتیجه شود. رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در پایان تاکید کرد: پیگیری این موضوع تا زمان حصول نتیجه و احقاق حق اعضای تعاونی با جدیت در دستورکار دادگستری استان کرمانشاه قرار خواهد داشت.