دادستان کرمانشاه: به عملکرد دستگاه ها در تحقق شعار سال نظارت می کنیم

14 فروردين ماه 1400 - 15 : 8


دادستان کرمانشاه: به عملکرد دستگاه ها در تحقق شعار سال نظارت می کنیم

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه، با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ تحت عنوان سال "تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" از سوی مقام معظم رهبری، اظهار داشت: دستگاه قضایی استان هم نسبت به عملکرد دستگاه‌های اجرایی در راستای تحقق شعار سال نظارت خواهد داشت و در صورت مشاهده کوتاهی برخورد می‌کند.

شهرام کرمی افزود: با نگاهی به نامگذاری سال‌های اخیر توسط مقام معظم رهبری می بینیم بحث قدرتمند شدن اقتصاد کشور همواره یکی از دغدغه‌ها و مورد تاکید جدی ایشان بوده است. 

وی تصریح کرد: قدرتمند شدن اقتصاد ایران و قطع وابستگی ها مستلزم افزایش تولیدات داخلی است که با توجه به اینکه کشورمان یکی از غنی ترین کشورهای دنیاست، این ظرفیت را داریم که به این هدف دست پیدا کنیم.

دادستان کرمانشاه اضافه کرد: در کنار ظرفیت ها و منابع خدادادی زیاد در کشور، کارآفرینان توانمندی هم داریم که باید آنها را جدی بگیریم و با پشتیبانی و رفع موانع بتوانیم زمینه سرمایه گذاری ها را برایشان فراهم کنیم. 

وی در ادامه به تاکیدات اخیر رئیس قوه قضائیه مبنی بر حمایت از شعار سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: همانطور که آیت الله رئیسی هم در روزهای گذشته اعلام کردند، دستگاه قضایی تمام توان خود را برای حمایت از شعار سال خواهد داشت. 

دادستان کرمانشاه با بیان اینکه دستگاه قضایی استان نیز همین رویکرد را در پیش خواهد گرفت، اضافه کرد: دستگاه های اجرایی باید امسال به گونه ای عمل کنند که در امر تولید، با پشتیبانی ها و مانع زدایی ها، شرایط کسب و کار استان را به سمتی پیش ببرند که افراد به سرمایه‌ گذاری در این استان تشویق شوند تا تولید رونق بگیرد.