آزادی 101 زندانی با حضور رئیس کل دادگستری استان در زندان ماهیدشت

24 دي ماه 1399 - 0 : 11


 آزادی 101 زندانی با حضور رئیس کل دادگستری استان در زندان ماهیدشت


با حضور دکتر توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در زندان ماهیدشت ، 101 نفر از زندانیان با دستور ایشان آزاد شدند.
 رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در قالب هیاتی متشکل از دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان،مدیر کل زندانها ،مدیر کل پزشکی قانونی و جمعی از مسئولین مرتبط با حضور در زندان ماهیدشت بر بازداشت افراد تنها به ضرورت تاکید کرد.
رئیس کل دادگستری با تشریح سیاست های دستگاه قضایی در مواجهه با کیفر زندان یادآور شد مبنای شرعی و قانونی دستگاه قضایی این است تا جایی که ممکن است از زندانی کردن افراد جلوگیری شود.
دکتر توسلی زاده تصریح کرد این مهم از تاکیدات مقام معظم رهبری و نیز ریاست محترم قوه قضاییه است که فرموده اند این تعداد زندانی زیبنده نظام اسلامی نیست و نباید زندانی کردن افراد آسان باشد.
دکتر توسلی زاده با اشاره به هزینه های ناشی از زندانی کردن افراد خاطر نشان ساخت با زندانی کردن افراد هزینه های زیادی اعم از اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی بر جامعه تحمیل می شود و گاه این هزینه ها تا مدت ها در جامعه بروز و ظهور پیدا می کند که ما باید از تحمیل این هزینه ها جلوگیری کنیم.
رئیس شورای قضایی استان تاکید کرد زندان را باید برای جرائم مهمه و مجرمین خطرناک بگذاریم چرا که این مهم سبب می شود تمرکز بیشتری بر این جرائم داشته باشیم و مانع از شکل گیری آنها شویم.
دکتر توسلی زاده در پایان به مردم استان توصیه کرد اختلافات خویش را با صلح و سازش و بزرگ منشی به سامان برسانند و تا جایی که ممکن است از طرح دعوی در دادگستری خودداری کنند.
در ادامه رئیس کل دادگستری استان و هیآت همراه با حضور در بندهایی مختلف زندان مستمع مسائل و مشکلات زندانیان شدند و دستور آزادی برخی از افراد را حضوری و دز دم صادر کردند.
در این بازدید تعداد 101 نفر از زندانیان آزاد شدند.
بررسی مشکلات پزشکی برخی زندانیان و معاینه آنها توسط کادر پزشکی قانونی با حضور مدیر کل پزشکی قانونی از دیگر برنامه های این بازدید بود.