تعیین تکلیف ۶۴ درصد پرونده‌ های معوق استان کرمانشاه

14 آبان ماه 1399 - 0 : 14


تعیین تکلیف ۶۴ درصد پرونده‌ های معوق استان کرمانشاه
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه از تعیین تکلیف ۶۴ درصد پرونده‌ های معوق استان خبر داد و گفت: باقیمانده پرونده‌ های معوق ۲۰ هزار و ۵۴۲ پرونده است.
دکتر توسلی زاده در گفتگو با بیان اینکه تاکنون ۶۴ درصد پرونده‌های معوق استان کرمانشاه تعیین تکلیف شده اند اظهار داشت: باقیمانده پرونده‌های معوق ۲۰ هزار و ۵۴۲ پرونده می‌باشد که ۲۰ هزار پرونده مربوط به شعب رسیدگی کننده و ۵۴۲ پرونده مربوط به شعب اجرای احکام کیفری است.
وی در ادامه درباره مدیریت پرونده ها افزود: این اعتقاد که هر گونه اختلاف حقوقی و یا کیفری استعداد آن را دارد که منتهی به جرائم مهمتری شود تمامی قضات (خصوصاً دادسرا‌ها) و کلانتری‌ها همراه شده اند که تمامی پرونده‌های کیفری را مدیریت کنند که اختلافات منتهی به جرائم نشود.
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با اشاره به پرونده های مهریه گفت: برابر آمار سالانه ۵۰۰۰ پرونده تقسیط و تعدیل مهریه در دادگستری استان مطرح که با احتساب مرحله تجدید نظر و اجرای احکام کیفری سالانه ۱۵۰۰۰ پرونده مطرح می‌شوند؛ لذا برنامه ریزی شده که دادگاه‌های خانواده طوری انشاء رأی کنند که اجرای احکام مدنی بتواند در مرحله اجرا نحوه اجرای تقسیط را متناسب با افزایش یا کاهش قیمت سکه تعدیل کند و مانعی در طرح دعاوی تعدیل تقسیط شوند.