دکتر توسلی زاده : آزادی حدود 20 نفر از محکومین جرائم مالی غیرعمد با اقدامات دادگستری کل استان کرمانشاه

23 شهريور ماه 1399 - 0 : 10


دکتر توسلی زاده : آزادی حدود 20 نفر از محکومین جرائم مالی غیرعمد با اقدامات دادگستری کل استان کرمانشاه


به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان کرمانشاه، دکتر توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان با تشریح اقدامات صورت گرفته در راستای کمک به زندانیان مالی جرائم غیرعمد خاصه کسانی که بابت عجز از پرداخت مهریه در زندان یه سر می برند خاطرنشان ساخت در دادگستری استان کرمانشاه کارگروهی برای پیگیری موضوع زیر نظر حوزه ریاست تشکیل و با رایزنی های مختلف توانسته است تاکنون حدود 20 نفر از زندانیانی که به خاطر عجز از پرداخت مهریه در حبس به سر می بردند را آزاد نمایند.
ایشان یادآور شد تماس با شاکیان پرونده و برگزاری جلسات حضوری با ایشان، درخواست کمک از خیرین، برگزاری جلسات مختلف با قضات درباره موضوع مورد نظر و هماهنگی با مددکاران زندان برای همراهی در ارائه تقاضای تعدیل از جانب زندانیان به دادگاه از جمله اقداماتی بوده است که در این راستا صورت گرفت.
رئیس کل دادگستری کرمانشاه تصریح کرد بر اساس مذاکره و مکاتباتی که توسط کارگروه با مدیر عامل سازمان آرامستانهای استان صورت گرفت از ایشان خواسته شد با توجه به شرایط کنونی جامعه که با بیماری منحوس کرونا درگیر است و معمولا مجالس ترحیم برگزار نمی شود، به خانواده های متوفیان پیشنهاد داده شود هزینه های مجالس ترحیم برای آزادی محکومین مالی غیرعمد صرف کنند.
دکتر توسلی زاده از دیگر اقداماتی که در این خصوص صورت گرفته را مذاکره و مکاتبه با مدیر کل حج و زیارت استان برشمرد و گفت از ایشان نیز خواسته شد با تشریح موضوع برای حجاجی که به خاطر بیماری کرونا به سفر معنوی حج مشرف نمی شوند هزینه های خود را صرف این امر خداپسندانه نمایند.
ایشان مکاتبه با مدیر کل سازمان جهاد کشاورزی برای مشارکت کشاورزان خیر در راه آزاد سازی زندانیان مالی غیرعمد را از دیگر مواردی برشمرد که توانسته است در این راه کمک کند.
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در پایان با مثبت ارزیابی کردن مجموعه اقدامات دادگستری استان کرمانشاه طی یک ماه گذشته برای آزادسازی محکومین جرائم مالی غیرعمد اظهار داشت خوشبختانه مجموعه این کارها توانسته است که حدود 20 نفر از محکومان یاد شده را به آغوش خانواده هایشان برگرداند که جا دارد از همه کسانی که در این امر خداپسندانه دستگاه قضائی استان را یاری نموده اند صمیمانه تشکر کنیم.