پیام رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه به مناسبت انتصابات اخیر دستگاه قضائی استان

29 تير ماه 1399 - 0 : 11


باسمه تعالی

 

امام موسی کاظم علیه السلام

إِنَّ لِلَّهِ عِبَاداً فِي اَلْأَرْضِ يَسْعَوْنَ فِي حَوَائِجِ اَلنَّاسِ، هُمُ اَلْآمِنُونَ يَوْمَ اَلْقِيَامَةِ

همانا خدا را در زمین بندگانیست که برای رفع نیاز مردم در تلاش هستند، اینان در روز قیامت در امان هستند.

 

خدمت به خلق و جلب رضای الهی از این رهگذر، بویژه خدمت خطیر در دستگاهی که رسالت آن ملجئیت ستمدیدگان وعدالت خواهان است توفیق بزرگی است که به بندگان خوب خدا داده می شود .

مولای پرهیزکاران عالم امام علی (ع) توصیه می کنند که این توفیق را فرصت بدانید نه طعمه!  و خوشا به دنیا و آخرت کسی که این توصیه را در حوزه­ی عمل، پیش روی خود می بیند و عامل به آن است. مناصب دنیوی به مانند خود دنیا زودگذر و فنا پذیرند و آنچه از آن باقی می ماند لسان صدق و توشه ای است که باید برای یوم الحساب برداشت.

تودیع وتکریم و معارفه، این آیین اخلاقی نیز یادکرد همین زودگذری و زوال فرصتهاست . دستگاه قضائی استان کرمانشاه در ماه های اخیر عرصه ­ی جابجایی خادمان و صاحب منصبانی بوده که سنگر های پیشین خود را به مجاهد دیگری واگذاشته اند و خود نیز در سنگر دیگری به سربازی عدالت دل سپرده اند. برخی همچنان در استان کرمانشاه و برخی خارج از استان مشغول شده اند. اما وضعیت کرونایی و ضرورت حفظ پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده از سوی ستادهای ملی واستانی کرونا برای پرهیز از تجمعات و ... موجب سلب توفیق برای برگزاری جلسات تودیع و معارفه شده که ضرورت دید در این مجال مراتب قدردانی خود را از خادمان عزیز عرصه ­ی قضا در جای جای استان که سالهایی متکفل منصب مدیریت های قضائی (رئیس یا دادستان حوزه های قضائی) بوده اند اعلام و ضمن آرزوی پاداش الهی برای ایشان، توفیق سربازان جدید این عرصه را از خدای منان مسألت کند.

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا.  

 

پرویز توسلی زاده

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه

 

 

گفتنی است از آغاز سال 1399 تاکنون جابجایی های مدیریتی زیر در حوزه قضائی استان کرمانشاه رخ داده است: