حضور دکتر توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در برنامه "صدای شهر" به مناسبت هفته قوه قضائیه

2 تير ماه 1399 - 0 : 13


حضور دکتر توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه

در برنامه "صدای شهر" به مناسبت هفته قوه قضائیه


رئیس کل دادگستری با حضور در برنامه صدای شهر که به صورت زنده از صدا و سیمای مرکز استان پخش می شد ضمن تشریح برنامه‌ها به سوالات همشهریان نیز پاسخ دادند.
ایشان در ابتدا به تشریح برنامه‌ها پرداخت و یادآور شد هدف از این برنامه ها کاهش اختلافات میان مردم و در نتیجه کاهش ورودی پرونده ها به دادگستری است.
وی به مردم توصیه کرد در انجام امور حقوقی و داد و ستدهای بین خود از مشاورین و کارشناسان حقوقی کمک گیرند و با دانش و اطلاعات کافی اقدام به عقد قرارداد نمایند.
دکتر توسلی زاده خاطر نشان ساخت اگر روابط حقوقی بین مردم شفاف و بر مبنای قوانین حقوقی باشد اختلاف میان آنها به حداقل خواهد رسید و متضرر نخواهند شد.
وی در ادامه تشریح برنامه ها و نتایج حاصل از آن یادآور شد اکنون بیش از 93 درصد ابلاغ ها در دادگستری استان به صورت الکترونیک انجام می شود که این موضوع در درجه اول سبب می شود تجدید وقت صورت نگیرد و در موعد مقرر به پرونده ها رسیدگی شود.
ایشان به ظرفیت بالای استان برای استفاده از سازش اشاره کرد و گفت بر آنیم با بهره گیری از توان موجود در استان پرونده ها را به سمت سازش سوق دهیم و در این راه به کمک خود مردم نیاز داریم.
در ادامه این گفتگو دکتر توسلی زاده به سوالات مطرح شده از سوی مخاطبین و مشکلات آنها پاسخ داد.