پیام تبریک رئیس کل دادگستری به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی

27 ارديبهشت ماه 1399 - 0 : 9


 

باسمه تعالی

 

« انسان » پیچیده ترین موجود آفرینش است که ابعاد وجودی او به شدت متکثر و متعدد است.
 تنظیم رابطه ی او با خدا، خود و جهان تعیین کننده­ ی حیات فردی و اجتماعی اوست در بعد اجتماعی آن که ناظر به روند همزیستی انسانهاست شایان مدیریتی قانونمند برای حفظ کرامت و عزت آنهاست. قوانین اجتماعی کنترل کننده ­ی رفتارآدمی است و در قدمی فراتر و مهم تر که به نوعی مقوم همین رفتارشناسی اوست، حوزه اندیشگانی اوست که مدیریت افکار است.

   در دنیای امروز مدیریت افکار از کارکردهای جدی رسانه است که هیچ عقل سلیمی نمی تواند اهمیت آن در مناسبات انسانی در ابعاد ملی و بین المللی را انکار کند. این عرصه ی بسیار مهم از حیات معاصر بشریت که به شدت متاثر از ایدئولوژی های مختلف عالم است با هر جهان بینی گردانندگان آن تغییر ماهیت می دهد و بیهوده نیست که امروزه پس از جنگ افزار ها بیشترین هزینه های حاکمیت های جهان صرف « رسانه و تبلیغات » می شود. همان هجمه ی شبه میلیتاریستی که دیده بان بصیر انقلاب آن را شبیخون و ناتوی فرهنگی نامیده است.

   روابط عمومی ها از سربازان این جنگ نامتقارن هستند که حتماً باید به روزآمدترین شیوه های کار خود مسلط باشند تا بتوانند خود و سازمان متبوع خود را از مهلکات سیاسی و اجتماعی و ... به ساحل سلامت برسانند.

    اینجانب با تبریک این روز، همه عزیزان این عرصه را به تجهیز روزانه خود و پرهیز از خمول و خمودی دعوت می کنم. بی تردید روابط عمومی فشل موجبات انحطاط معنوی یک جریان اجتماعی و بازنده ­ی حتمی نبردهای رسانه ای است که به شدت از سوی بنگاه های تمامیت طلب و دروغ و دغل پراکن امپریالیستی دنبال می شود. وسَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَی مَنقَلَبٍ ینقَلِبونَ.

 

 

پرویز توسلی زاده

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه