مراسم تکریم و معارفه دادستانهای پیشین و جدید مرکز استان کرمانشاه برگزار شد

28 اسفند ماه 1398 - 0 : 10


مراسم تکریم و معارفه دادستانهای پیشین و جدید مرکز استان کرمانشاه برگزار شد


مراسم تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب پیشین و جدید مرکز کرمانشاه با حضور دکتر توسلی زاده رئیس کل دادگستری ،مهندس بازوند استاندار و نیز اعضای شورای تامین و شورای قضائی استان و جمعی از قضات و کارکنان دادگستری استان کرمانشاه برگزار شد.
در اين مراسم دکتر توسلي زاده ضمن تقدير از زحمات دکتر صادقي دادستان پيشين وتبريک به دکتر شهرام کرمي به عنوان دادستان جديد کرمانشاه طي سخناني اظهار داشت:  در برنامه هاي دادسرا مي بايست پرونده هاي ورودي مديريت شود تا بتوانيم به اهداف مورد نظر دست پيدا کنيم،ما توانسته ايم ظرف مدت 2 ماه بيش از 18 هزار پرونده را از ديماه 97 تعيين تکليف کنيم.
دکتر توسلي زاده افزود: کاهش پرونده هاي ورودي جزء اولويت کاري ماست، لذا بايد در پرونده ها اختلاف را به حداقل  برسانيم.
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه تصريح کرد: دستگاه قضا مي بايست ده درصد از جرايم خاص وکيفري را به حبس ختم کند و در اين زمينه به جنگ با کساني ميرويم که مرتکب جرايم خشن شده باشند.
در ادامه این مراسم استاندار کرمانشاه به تلاش‌های صورت گرفته برای کنترل و مقابله با شیوع کرونا ویروس اشاره کرد و از پزشکان شرافتمند، پرستاران ایثارگر و خانواده بهداشتی درمانی و مردم کرمانشاه تشکر کرد.
وی همراهی صورت گرفته برای پیشگیری از شیوع کرونا ویروس را مطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: در سال جدید برای همه مردم و مسؤولان آرزوی توفیق روزافزون دارم ولی در تعطیلات باید همه متحد شویم و درخانه بمانیم.
هوشنگ بازوند افزود: باید همه آمادگی داشته باشیم که در دوران پسا کرونا مسیر توسعه استان را با سرعت بیشتری پیگیری کنیم و به یقین نیازمند همکاری و همراهی خانواده قضایی نیز هستیم.
وی در این مراسم از زحمات خالصانه و دلسوزانه محمدحسین صادقی دادستان پیشین کرمانشاه قدردانی و انتصاب شهرام کرمی دادستان جدید را تبریک گفت.
محمدحسین صادقی دادستان پیشین کرمانشاه در این مراسم به تشریح 39 ماه عملکردش در دادسرای استان کرمانشاه پرداخت و اظهار کرد: در این مدت بیش از 120 هزار پرونده در دادسرای استان مورد رسیدگی قرار گرفت که با تکمیل یک سوم این پرونده‌ها 40 هزار پرونده را با کیفرخواست به دادگاه ارسال کردیم.
وی افزود: در طول این مدت 60 هزار فقره حکم در اجرای احکام دادسرای استان اجرا شد و موجودی پرونده های کیفری را از 16 هزار به 10 هزار پرونده کاهش دادیم.
دادستان پیشین کرمانشاه مهمترین پرونده رسیدگی شده در این مدت را پرونده کلاهبرداری موسوم به "گلیم و گبه کرمانشاهان" اعلام کرد و گفت: در چند سال اخیر نمونه های مشابهی از چنین پرونده هایی را در سطح کشور داشتیم که هنوز بسیاری از آنها به نتیجه نرسیده‌اند، اما پرونده گلیم و گبه کرمانشاهان با تلاش مجموعه دستگاه قضایی و مسئولین استان بسیار سریع پیش رفت.
وی تصریح کرد: در این پرونده مطالبات 12 هزار شاکی پرونده را با حدود 120 میلیارد تومان پرداخت کردیم و 96 درصد فراوانی مالباختگان در این پرونده تعیین تکلیف شد.
صادقی ادغام آراء و کیفی سازی تصمیمات، استقلال قضایی، برخورد جدی و بدون مسامحه با فساد درون دستگاه قضا و ... را از دیگر اقدامات در این مدت عنوان کرد.
شهرام کرمی دادستان جدید کرمانشاه به برخی چالش های پیش رو اشاره کرد و گفت برآنیم با همکاری سایر نهادها و دستگاهها مشکلات استان را حل کنیم به گونه ای که احساس امنیت برای مردم به دنبال داشته باشد.
در این مراسم شهرام کرمی به عنوان دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه معرفی و از خدمات محمد حسین صادقی دادستان پیشین قدردانی شد.
گفتنی است شهرام کرمی پیش از این معاون منابع انسانی رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه بوده است.