اولین جلسه اجرایی نمودن دستورالعمل طرح " هر مسجد، یک حقوقدان " با حضور معاون فرهنگی دادگستری کل استان کرمانشاه

5 آذر ماه 1398 - 0 : 10


اولین جلسه اجرایی نمودن دستورالعمل طرح " هر مسجد، یک حقوقدان " با حضور معاون فرهنگی دادگستری کل استان کرمانشاه

اولین جلسه اجرایی نمودن دستورالعمل طرح " هر مسجد، یک حقوقدان " با حضور معاون فرهنگی دادگستری کل استان کرمانشاه و نهادها و سازمانهای متولی در امر اجرایی نمودن این طرح از جمله تبلیغات اسلامی، بسیج حقوقدانان، کانون فرهنگی هنری مساجد، دفتر امام جمعه، مرکز کارشناسان و مرکز وکلا و... در دادگستری کل استان کرمانشاه برگزار شد.

معاون فرهنگی دادگستری با اشاره به سیاستهای کلی قضائی و اجرایی شدن رهنمودهای مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در زمینه ارتقای سواد حقوقی و قضائی جامعه و تاکیدات ریاست معظم قوه قضائیه یادآور شد گسترش مشاوره های حقوقی در جامعه با هدف آشنایی مردم با حقوق و وظایف خود از اهدافی است که این طرح آن را دنبال می کند که در نهایت منجر به کاهش ورودی پرونده ها و کمک به حل مسائل و مشکلات مردم خواهد شد.

هودرجی اجرای موفق این طرح را منوط به همکاری و همراهی همه متولیان امر دانست و گفت: نهادهای فرهنگ ساز و تاثیرگذار می توانند هریک به نوبه خود در توفیق این طرح موثر واقع شوند چرا که این مهم، یک طرح ملی است که کمک به مردم را در امور حقوقی در دستور کار خود قرار داده است.

ایشان با بیان اینکه این دستورالعمل، ارائه مشاوره های حقوقی گسترده به صورت رایگان را در مساجد دنبال می کند خاطرنشان ساخت: برآنیم با حضور نهادها و سازمانهای ذیربط این طرح را هرچه سریعتر اجرایی کنیم و در این راستا از همه نهادهای مربوطه کمک خواهیم گرفت تا این مهم به بهترین شکل ممکن به سرانجام برسد و بتواند خدمات شایانی به مردم ارائه کند.

در ادامه هریک از شرکت کنندگان به بیان دیدگاههای خود برای بهتر اجرا شدن طرح "هر مسجد، یک حقوقدان" پرداختند و مقرر شد در جلسه آتی هریک از شرکت کنندگان در حوزه کاری خود عملیات اجرایی آن را ارائه نمایند.