دکتر توسلی زاده : ایده آل ما این است که مردم کمترین مراجعه به دادگستری داشته باشند

1 آبان ماه 1398 - 0 : 16


دکتر توسلی زاده : ایده آل ما این است که مردم کمترین مراجعه به دادگستری  داشته باشند

دکتر توسلی زاده رئیس کل دادگستری در قالب هیأتی از معاونین خود با حضور در دادگستری شهرستان قصرشیرین و دیدار با قضات و کارکنان آن، با حضور در دفتر امام جمعه این شهرستان ، در مسجد امام حسین (ع) حاضر شد و شخصا به مشکلات قضائی مردم  که بیش از 50 نفر بودند ،رسیدگی کرد.

ایشان دغدغه حل مشکلات مردم را از اولویت های کاری خود عنوان کرد و افزود بنای فکری و کاری ما بر این قرار گرفته است که اوضاع و احوال مردم بهتر شود و مردم احساس آرامش و امنیت بیشتری  در زندگی خود داشته باشند.

عالی ترین مقام قضائی استان یادآور شد بسیاری از مشکلات باید در بستر اجتماعی حل شود و نیاز به حضور در دادگستری نداشته باشد.

رئیس شورای قضائی استان تاکید کرد ایده آل ما این است که مردم کمترین مراجعه به دادگستری را داشته باشند و برای این منظور با رشد و تقویت پیشگیری های رشد مدار نتیجه مورد نظر محقق خواهد شد.

ایشان حضور در بین مردم و رسیدگی به مشکلات قضائی آنها از نزدیک را از برنامه های کاری خود برشمرد و با تاکید بر اینکه مایل است مشکلات قضائی مردم را شخصا پیگیری کند و هیچ واسطه ای وجود نداشته باشد خاطرنشان ساخت: بر آنیم تا جایی که ممکن است دعاوی را به سازش بکشانیم اما در عین حال هر جا نقض قانون صورت گیرد دستگاه قضائی حضور خواهد داشت و با آن برخورد می کند.

در این دیدار امام جمعه شهرستان قصرشیرین با ابراز خرسندی از انتصاب دکتر توسلی زاده به ریاست دادگستری استان کرمانشاه به عنوان یک فرد بومی که شناخت کافی از اوضاع و احوال استان را دارا می باشد تاکید کرد: حضور دکتر توسلی زاداه در راس دادگستری استان یقینا منشا خیرات و برکات خواهد زیاد بود چرا که فرزندی از کرمانشاه غیور که شناخت کافی دارد به این جایگاه رسیده است.

ایشان با تاکید بر حفظ استقلال دستگاه قضائی یادآور شد جایگاه قاضی ، جایگاه دینی است و باید تقویت شود چرا که تضعیف این جایگاه ، تضعیف نظام را در بر دارد.

حضور در دادگستری شهرستان و دیدار با قضات و کارکنان دادگستری شهرستان ، دیدار و گفتگو با امام جمعه شهرستان ، دیدار با مردم در مسجد و رسیدگی به مشکلات قضائی آنها ، بازدید از زندان شهرستان از برنامه رئیس کل دادگستری در شهرستان قصرشیرین بود.

لازم به ذکر است با اعلام قبلی از سوی دادگستری شهرستان قصرشیرین و اطلاع رسانی به مردم ، این دیدار با استقبال همراه شد و به مشکلات قضائی بیش از 50 نفر از مردم این شهرستان رسیدگی و دستورات مقتضی صادر شد.