دکتر توسلی زاده: تمهیدات قضایی برای تردد زائران اربعین از مرز خسروی پیش بینی شده است

20 مهر ماه 1398 - 0 : 12


دکتر توسلی زاده: تمهیدات قضایی برای تردد زائران اربعین از مرز خسروی پیش بینی شده است

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در گفتگوی اختصاصی با سایت دادیران اظهار کرد: تمهیدات لازم برای خدمت رسانی در بحث انتظامی و قضایی به زائران اربعین حسینی در مرز خسروی و قصرشیرین پیش بینی شده است.

دکتر پرویز توسلی زاده صبح روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی قوه قضائیه با عرض تسلیت به مناسب فرا رسیدن اربعین شهادت حضرت سیدالشهدا(ع)، گفت: به تأسی از فرمایش مقام معظم رهبری که فرموده اند پیاده روی اربعین بلاشک جزء شعائرالله است؛ اربعین امسال حال و هوای دیگری دارد و شور حسینی عجیبی در بین مردم ایجاد شده است.
 
وی از تشکیل جلسه شورای تأمین استان کرمانشاه در روز گذشته و در قصرشیرین خبر داد و افزود: تمامی دست اندرکاران انتظامی و قضایی پای کارند و فرمانده انتظامی استان نیز شخصا دیروز در قصرشیرین حضور داشته و مشغول اقدامات انتظامی بودند
 
رئیس کل دادگستری کرمانشاه با بیان اینکه مسیر حرکت زائران در این استان از کنگاور شروع و پس از کرمانشاه و اسلام آباد، به قصرشیرین ختم می شود، گفت: دستگاه قضایی و انتظامی، به خوبی منطقه را تحت پوشش قرار داده اند.

ایشان با بیان اینکه نهایت امنیت و آرامش برای زوار اربعین وجود دارد، تاکید کرد: جای نگرانی نیست و هیچگونه آماری در خصوص مراجعه به دستگاه قضایی استان و تشکیل پرونده وجود ندارد.

عالی ترین مقام قضایی کرمانشاه، اقدامات صورت گرفته در بحث انتظامی و قضایی استان را در سه بخش توصیف کرد و گفت: بحث اول خدمت رسانی دادگستری استان به زائران از ورودی استان، کنگاور، که شرقی ترین شهرستان است شروع می شود که در آن با احداث  موکب، در خدمت زائران هستیم.
 
وی افزود: در شهرستان های مسیر زائران اربعین در کرمانشاه، اسلام آباد، شهرستان دالاهو، سرپل ذهاب و قصرشیرین هم موکب های متعددی ایجاد شده است و از سوی همکاران خدمت رسانی انجام می شود.
 
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در خصوص اقدامات قضایی صورت گرفته برای تسهیل پیاده روی اربعین حسینی تصریح کرد: در شهرستان های مسیر زائران ، کشیک قضایی 24 ساعته وجود دارد و دسترسی به دادستان ها و قضات دادسرا نیز برای زائران امکانپذیر است. تابحال هیچ مورد قابل بحثی نداشتیم و همه امور طبق روال عادی پیش می رود.
 
این مقام قضایی ادامه داد: در ایام اربعین به صورت میانگین روزانه 28 هزار نفر از مرز خسروی راهی عتبات عالیات شده اند یعنی چندین برابر ظرفیت . با توجه به پیش بینی های انجام گرفته، با وجود این میزان از جمعیت نیز همه امکانات را در این راستا بسیج کرده ایم. اوضاع خوب و آرام است و ما هم در راه خدمت به زوار حضرت سیدالشهدا(ع) هر اقدامی لازم باشد انجام خواهیم داد.
 
توسلی زاده یادآور شد: مردم مهمان نواز استان کرمانشاه که از قدیم خادم زائران اربعین بوده اند استقبال خوبی دارند و از جان و مالشان برای خدمت به این عزیزان مایه می گذارند