بازدید رئیس کل دادگستری از مجتمع ویژه دعاوی اقتصادی و دادسرای ناحیه 3 کرمانشاه

14 مهر ماه 1398 - 0 : 13


بازدید رئیس کل دادگستری از مجتمع ویژه دعاوی اقتصادی و دادسرای ناحیه 3 کرمانشاه

دکتر توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان همراه دکتر صادقی دادستان عمومی و انقلاب مرکز کرمانشاه در بازدید از مجتمع ویژه دعاوی اقتصادی  بر ضرورت حمایت از سرمایه گذاری مشروع و کمک به روند ادامه کار چرخه تولید در استان تاکید کرد و از پرسنل این مجموع خواست سیاست های کاری خود را در این راستا برنامه ریزی کنند.

ایشان ایجاد ایده های نو و خلاقانه و برنامه ریزی برای اجرای تفکرات جدید را خواستار شد و افزود با کنترل ورودی پرونده های حقوقی که خود مستلزم شناسایی منفذهای تولید اختلافات حقوقی است ، می توانیم در کاهش پرونده ها و نیز ختم خصومت ها در این حوزه موفق عمل کنیم.

دکتر توسلی زاده یادآور شد در تمامی پرونده ها در درجه اول سعی کنید در صورت امکان دعوی را به سازش ختم کنید و در این راه می توان از افراد معتمد و وکلای پرونده کمک بگیرید.

عالی ترین مقام قضائی استان با تاکید دوباره بر پیگیری کارهای مراجعین خاطر نشان ساخت هر چه رابطه با مردم بهتر و بیشتر باشد کارها بهتر پیش خواهد رفت و این مهم میسر نخواهد شد مگر با همراهی همه کارکنان اعم از قضائی و اداری.

در این دیدار دادستان عمومی و انقلاب مرکز کرمانشاه نیز با یادآوری زیاد بودن ورودی پرونده ها و اندیشیدن تدبیر ویژه در این خصوص ، مضایق نیروی انسانی اعم از کادر قضائی و اداری و نیز فضای فیزیکی را از عوامل انباشت پرونده دانست.

دکتر صادقی تاکید کرد هر قاضی برای هر پرونده علاوه بر رسیدگی، متناسب با موضوع پرونده یک نسخه پیشگیرانه را در کنار کار خود داشته باشد تا از تشکیل پرونده های مشابه جلوگیری شود. ایشان برای نیل به این مقصود پیشنهاد تشکیل کارگروه ویژه جهت پیشنهاد راهکارهای پیشگیرانه و جلوگیری از تشکیل پرونده ها مشابه را خواستار شد.

دادستان کرمانشاه با اشاره به فعالیت مجتمع دادسرای ناحیه 3 اضافه کرد در این مجتمع کار تخصصی در حوزه منابع طبیعی و نیز دعاوی مربوط به شهرداری و اصناف انجام می شود. در کنار آن نیز با شناسایی بزه های موجود در این ناحیه ، نظم خوبی در کار ایجاد شده است و برخورد با بزه های موجود سبب کاهش بسیاری از جرائم ارتکابی شده است.