دکتر توسلی زاده: در مبارزه با فساد با هیچ کسی در هیچ موقعیتی تعارف نمی کنیم

13 مهر ماه 1398 - 0 : 12


دکتر توسلی زاده: در مبارزه با فساد با هیچ کسی در هیچ موقعیتی تعارف نمی کنیم

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه بستن منافذ فساد در دستگاههای اجرایی یا دستگاههایی که گردش مالی بالایی دارند را یکی از مهم ترین اقدامات در پیشگیری از جرائم مالی یا مفاسد اقتصادی دانست و گفت در مبارزه با فساد با هیچ کسی در هیچ موقعیتی تعارف نمی کنیم.

وی ضمن تذکر به مدیران دستگاههای اجرایی بر رعایت ماده 13 قانون ارتقاء سلامت اداری و همچنین ماده 606 قانون مجازات اسلامی در اعلام فسادهای مالی بر اجرای دولت الکترونیک ، افزایش پاسخگویی ، شفاف سازی ، شناسایی و آسیب شناسی گلوگاه ها و افزایش نظارت های هوشمند درون دستگاهی تاکید کرد.

دکتر توسلی زاده در این راستا از تعلیق 6 نفر از کارمندان شهرداری جوانرود ( از جمله شهردار سابق جوانرود) و یکی از کارمندان استانداری کرمانشاه به اتهامات مباشرت در دریافت رشوه و دخل و تصرف غیر مجاز در وجوه و امول عمومی به میزان بیش از بیست میلیارد ریال در پی صدور کیفر خواست در راستای اجرای مواد 5 و 7 قانون تشدید مرتکبین ارتشا ، اختلاس و کلاهبرداری خبر داد.

رئیس کل دادگستری تصریح کرد  در این پرونده پس از انجام تحقیقات مقدماتی برای 18 نفر به اتهامات مالی متعدد تقاضای تعیین کیفر و جبران خسارات وارده شده است.

وی همچنین از برنامه همه جانبه دستگاه قضا در برخورد با مفاسد در راستای صیانت از بیت المال و جلوگیری از تضییع حقوق عمومی خبر داد و خاطر نشان ساخت آنچه امروزه برای همه روشن است عزم جدی و بدون مماشات قوه قضائیه در سراسر کشور برای مبارزه با مظاهر و مصادیق فساد است و قطعا حوزه قضائی کرمانشاه نیز با همین رویکرد وظیفه خود را دنبال می کند و با هیچکس در هیچ موقعیتی تعارف نخواهیم داشت.