دکتر عدالت خواه در جمع قضات دادگستری: اعتلای کلمه حق و عدم سازش در مقابل ظلم مهمترین هدف قیام امام حسین (ع) بود

10 شهريور ماه 1398 - 0 : 14


دکتر عدالت خواه در جمع قضات دادگستری: اعتلای کلمه حق و عدم سازش در مقابل ظلم مهمترین هدف قیام امام حسین (ع) بود

رئیس کل دادگستری در نشستی با قضات محاکم مرکز استان در آغاز محرم الحرام ضمن تسلیت این ایام گفت اعتلای کلمه حق و عدم سازش در مقابل ظلم مهمترین رسالت قیام کربلا بود و موقعیت های ظاهری و دنیوی هرگز در این قیام وجود نداشت.

وی یادآور شد تکلیف اصلی این بود که در مقابل ظلم بایستند و از حق دفاع کنند و خود حضرت امام حسین (ع) می فرماید: اني لم اخرج اشراً و لا بطراً ولا ظالماً و لا مفسداً و انما خرجت لطلب الاصلاح في امة جدي، اريد ان آمر بالمعروف و انهي عن المنكر؛ و من از روي طغيانگري و فساد و ظلم قيام نكردم، بلكه به خاطر اصلاح امّت جدّم رسول الله (ص) برخاسته و خواستار امر به معروف و نهي از منكر هستم.

دکتر عدالت خواه تاکید کرد نباید فراموش کرد که پیروی از حق و عدالت همواره هزینه داشته است و به راحتی به دست نمی آید. ممکن است در مقطعی کوتاه و به ظاهر ظلم شکل بگیرد اما پایدار نخواهد بود و در نهایت این حق است که پیروز نهایی است.

دکتر عدالت خواه رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در ادامه با پرداختن به برخی اولویت های کاری از زمان تصدی خویش در دستگاه قضائی استان گفت باید از همکاری صمیمانه تمامی قضات محترم سپاسگزاری کنم. در این مدت سعی شده است آرامش فکری برای قضات محترم ایجاد شود تا با خیالی آسوده به پرونده ها رسیدگی کنند.

ایشان شایسته سالاری ، کادر سازی و جوانگرایی با روحیه انقلابی از مهمترین اولویت های کاری خود برشمرد گفت در همین راستا تلاش شده است از تجربه دیگر قضات استفاده شود اما در راستای جوانگرایی به گونه ای عمل شده است که اکنون میانگین سنی دادستان های استان حدود 32 سال و روسای حوزه های قضائی حدود 40 سال می باشد و همین موضوع باعث پیشرفت های خوبی در کار شده است.

رئیس کل دادگستری با تاکید بر حفظ استقلال قاضی و دستگاه قضائی در 5 سال گذشته و سختی های ناشی از آن گفت در عین حال تعاملات بسیار خوب و موفقی با ارگانهای نظامی ، انتظامی و اجرایی استان داشته ایم که البته حفظ این استقلال هزینه هایی نیز در پی داشته است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که همواره در جبهه حق تلاش کنیم و این مهم اولویت هر کسی در کار باشد چرا که در جبهه باطل قرار گرفتن راحت و آسان است.