دیدار رئیس کل دادگستری و مدیر کل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان

30 تير ماه 1398 - 0 : 12


دیدار رئیس کل دادگستری و مدیر کل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان

در این دیدار دکتر عدالت خواه پیرامون میراث فرهنگی و لزوم صیانت از آن سخن گفت و یادآور شد در بخش گردشگری باید مراقب کسانی که در قالب گردشگر و به عنوان جاسوس وارد می شوند، باشید و از سوی دیگر گردشگران واقعی باید امنیت کامل داشته باشند و با خیال آسوده  وارد کشور شوند و در این مورد دستگاه قضائی آماده همکاری لازم است.

ایشان در ادامه با اشاره به فرهنگ سازی در خصوص حفاظت از آثار باستانی خاطر نشان ساخت این موضوع از طریق آموزش های لازم در مهد کودک ها و مدارس و با هدف ارتقای حس مالکیت توسط بچه ها صورت گیرد و همچنین استفاده از ظرفیت بسیج و دیده بانهای اجتماعی جهت حفظ آثار و میراث فرهنگی و برگزاری جلسات هم اندیشی قضات و کارشناسان سازمان میراث فرهنگی برای اخذ آراء مشورتی اقدم کرد.

در ادامه این دیدار قادری مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان گزارشی از اقدامات صورت گرفته ارائه داد و از عنایت رئیس کل دادگستری در خصوص پرونده گلیم و گبه کرمانشاه که محکوم قصد داشت با استخدام افراد مجرب نسبت به کپی سازی اشیاء تاریخی لطمه جبران ناپذیری وارد کند ، تشکر کرد.

در پایان مدیر کل گردشگری استان حکم مسئولیت فرمانده پایگاه بسیج اداره میراث فرهنگی را از دکتر عدالت خواه فرمانده حوزه دریافت نمود.