آیت الله علما: دادگستری باید برای مردم بشیرا و نذیرا باشد

6 تير ماه 1398 - 0 : 11


آیت الله علما: دادگستری باید برای مردم بشیرا و نذیرا باشد

دیدار رئیس کل دادگستری استان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه به مناسبت هفته قوه قضائیه در بیت ایشان صورت گرفت.

در این دیدار آیت الله علما ضمن تبریک هفته قوه قضائیه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع مسئولین قضائی گفت  سخنان ایشان بر محور عدالت بود. مهمترین موضوعی که در دستگاه قضائی باید به آن پرداخته شود.

ایشان افزود دادگستری باید برای مردم بشیرا و نذیرا باشد که هم مردم از آن حساب ببرند و هم اینکه با زبان لین و اخلاق خوش در مردم ایجاد آرامش کنند و برداشت مردم این باشد که اگر مشکلی داشته باشند با مراجعه به دادگستری به آرامش می رسند و حقی از آنها تضییع نمی شود.

نماینده ولی فقیه در استان خاطر نشان کرد چیزی که مهم است خدمت کردن و خدمتگزاری است. هر کس در هر مقامی که هست باید فعال باشد و کار انجام دهد. کار کردن و فعال بودن نیاز امروز جامعه ماست.

در این دیدار دکتر عدالت خواه رئیس کل دادگستری نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های دستگاه قضائی استان مهمترین موضوع را وجود پرونده های مسن دانست که با روی کار آمدن آیت الله رئیسی به جد پیگیری می شود و در استان کرمانشاه نیز با تقسیم بندی مناطق این موضوع با جدیت خوبی دنبال می شود.

ایشان وضعیت دستگاه قضائی استان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت در راستای جوانگرایی در استان کرمانشاه اکنون میانگین سنی دادستان ها 36 سال و روسای دادگستری شهرستانها نیز 40 سال می باشد که همه از نیروهای سالم ، شجاع و تلاشگر هستند.

رئیس کل دادگستری با اشاره به پرونده گلیم و گبه در استان کرمانشاه یادآور شد تعداد 9126 نفر از شکات این پرونده به تمامی سرمایه خود رسیده اند و تنها 2660 نفر باقی مانده اند که این تعداد نیز تاکنون 39 درصد از وجوهات خود را دریافت کرده اند.

این دیدار به مناسبت هفته قوه قضائیه و با حضور معاونین رئیس کل دادگستری صورت گرفت.