انتظار مدیریت قوه قضائیه از کارگزاران این قوه مراعات اخلاق و کار کیفی و خادمانه به مردم است

23 خرداد ماه 1398 - 0 : 15


انتظار مدیریت قوه قضائیه از کارگزاران این قوه مراعات اخلاق و کار کیفی و خادمانه به مردم است

حجت الاسلام و المسلمین عبداللهی قائم مقام مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه در جلسه شورای قضائی استان کرمانشاه ، اعضای این شورا ، روسا و دادستانهای حوزه های تابعه استان را به تقویت عبودیت توصیه کرد و گفت با تمرکز بر این وجه می توان در باقی وجوه به توفیق رسید و به همین دلیل باید بکوشیم از حیث خود سازی بین خلوت و جلوتمان تفاوت باشد و در آن خلوتها خود را برای انجام وظایف انسانی و اجتماعی مان مهیا کنیم.

ایشان یادآور شد آنچه نظام اسلامی از ما و شما می خواهد خدمت صادقانه به مردم است و تردید نداشته باشید که مردم هم خادمان خود را دوست دارند.

وی انتظار مدیریت قوه قضائیه را از کارگزاران این قوه را مراعات اخلاق و کار کیفی و خادمانه به مردم دانست . این مقام در بیان تهدیدات پیش روی این کارگزاران گفت پیشداوری و ابلاغ تصمیم دادگاه قبل از انشا و ابلاغ رای دادگاه مفسده زاست و باید از آن پرهیز کرد.

ایشان دامهای متفاوت اقتصادی و اخلاقی و لو در پوشش های به ظاهر موجه را از مهمات تهدیدهای کارگزاران قضائی برشمرد و گفت هرچه در این زمینه ها به مدیریت رفتار و کنترل مراوده با افراد ناشایست پرداخته شود ، مصونیت بیشتری حاصل می شود.

قائم مقام مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه نکته دیگری را که حائز توجه و تمرکز دانست ، توجه و اهتمام به قرارهای منتهی به بازداشت و امور مربوط به زندانیان بود که آن را بستری برای ظهور دلالان و مفاسد و ... معرفی کرد و از قضات دادسراهای استان خواست که به این موضوع توجه خاص داشته باشند و همچنین نظارت بر کیفیت اجرای دستورها و تحقیقات توسط ضابطین را نکته مهم دیگری دانست که از دادستانها خواست به شکل ویژه ای به آن بپردازند.

رئیس دادگاه ویژه روحانیت استان تهران بهره گیری از ظرفیت های قانونی نهادهای ارفاقی و مجازات های جایگزین حبس را به عنوان آخرین سفارش به قضات استان کرمانشاه مطرح کرد.