دکتر عدالت خواه : امام راحل عظیم الشان احیاگر قرآن در عصر حاضر و انقلاب اسلامی مولود قرآن است

13 خرداد ماه 1398 - 0 : 14


دکتر عدالت خواه : امام راحل عظیم الشان احیاگر قرآن در عصر حاضر و انقلاب اسلامی مولود قرآن است

هفدهمین و آخرین جلسه از سلسله مباحث اخلاقی انسان در قرآن ماه مبارک رمضان در سال    98 دادگستری کل استان کرمانشاه با ذکر یاد و خاطراتی از حیات امام راحل در سی امین سالیاد رحلت آن فقید سعید آغاز شد.

دکتر عدالت خواه امام راحل عظیم الشان را احیاگر قرآن در عصر حاضر دانست و مجری احکام آن. وی انقلاب اسلامی ایران را مولود قرآن خواند و گفت بی شک این انقلاب محصول موانست و غور امام در قرآن است. اما عزیز می فرماید اگر مسلمین همین آیه وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَميعًا وَلا تَفَرَّقوا ۚ را عمل کنند همه مشکلات آنها بدون تشبث به غیر حل می شود. قرآن سراسر یاد خداست و نباید او را فراموش کنیم چون اگر فراموش کنیم گویی خودمان را فراموش کرده ایم.

دکتر عدالت خواه به تاسی از نامه ای که امام خمینی (ره) به فرزندشان دارند معرفت کتاب الهی را هر چند تنها با قرائت آن شده لازم برشمرد و گفت قرائت ولو فاقد معرفت باید ما را به سمت تلاوت آن ببرد و مبادا بیندیشیم که قرائت بدون معرفت آن خالی از فایده است و این تصور را با الهام از نامه امام ، القاء شیطان برشمرد. امام عزیز قرائت را نامه محبوب انسان می داند و می فرماید نامه محبوب محبوب است . ایشان با این ظریفه عاطفی می خواهند بگویند که قرائت صرف هم انشاء الله می تواند باب نجات باشد تا به منزل تلاوت و عمل هم برسد.

ایشان ماه مبارک رمضان را فرصت ذیقیمتی دانست که می توانیم با قرآن انس بگیریم و با مقام آدمیت آشنا شویم و تلاش کنیم به آن برسیم و توصیه کرد که بکوشیم دستاوردهای ما در این ماه سرمایه تعالی مان باشدو در دیگر ایام سال نیز این داشته های رمضانی را حفظ کنیم.

دکتر عدالت خواه در پایان آرزو کرد عیدی همه روزه داران با ظهور امام عصر ارواحنا فدا رقم بخورد.